Акваріум для бджіл: на Рівненщині створили унікальний вулик

Щасливе
03.08.2017  10:40

Бджолярство – сімейна справа для родини Максимчуків. Микола та Олена  з Тараканова, займаються бджолярством більше 50 років. В їхньому господарстві – понад сотня вуликів. Винахідники зробили для своїх криланів будинок зі скла. У такий спосіб вирішили спочатку зацікавити, а потім долучити до сімейної справи і онука Івана.

 – Низ і верхівка вулика виконані з дерева. Там є льодок, а всередині конструкції – рамки. Тепер вся бджолина сім’я, наче на долоні. Бачиш, як одна бджола вилетить з вулика, інша повернеться і виконує вербувальний танок – коливає животиком, показує родичам, де злачні місця. Онук спостерігає, як я пораюсь по господарству, і мені допомагає. Часом торкнеться обережно рукою до бджіл і каже: «Вони такі тепленькі, діду, сухенькі». А я сміюся, радію, що це йому до вподоби, – каже Микола Максимчук.

Перша спроба змайструвати оригінальну конструкцію завершилася невдачею, пригадує чоловік. Родина їхала на виставку в місцевий будинок культури і вулик розбився в машині. Майже сотня бджіл опинилася на волі.

– Я різко загальмував, і раптом чую в салоні галас. На Таню, завідувачку місцевого клубу, а також на мою дружину напали бджоли. Вони, перелякані, вискочили з машини, а за ними – рій. Їх трохи покусали, але, дякувати Богу, все обійшлося. Пошкоджене скло заліпили скотчем, і поїхали на виставку. Людей не можна було за вуха відтягти від нашого витвору, – провадить далі співрозмовник.

У скляній домівці бджолина сім’я почувається комфортно. Їх тут близько трьох сотень. Щоб крилатим не дошкуляло світло, винахідливі ґазди закривають скляну конструкцію шторами. Не страшна комахам й негода. Адже бджоли холоду не бояться.

Родині Максимчуків бджоли приносять не тільки непоганий заробіток та смачний мед – з одного вулика збирають 60-70 кілограмів врожаю, але й допомагають підтримувати організм у гарній формі. Пан Микола особисто перевірив ефективність апітерапії – лікування бджолиними покусами. Каже, про болі в спині вже й не згадує.

Джерело: http://03656.com.ua/bdzholyari-z-tarakanova-zmaystruvali-osobliviy-vulik/

, , , , , переглядів: 1 930


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *