Безбар’єрне середовище — це не лише про зручність, а насамперед про права, гідність і рівні можливості для всіх. Те, що здається комфортним більшості, для інших може виявитися абсолютно недоступним. Саме тому команда фахівців і активістів провела чергове тестування міського простору на інклюзивність.

Фото з facebook.com/cultrv.gov.ua
У межах ініціативи «Майстерня Безбар’єрності» громадська організація «Зруш Скелю», до складу якої входять ветерани Євген СИВОПЛЯС та Олександр, спільно з командою молодіжної бібліотеки МП «НОТА» здійснили аудит доступності в центральній частині Рівного.
Зокрема, перевірку провели:
-
на місцях для паркування на вулицях Тараса Шевченка та Гетьмана Мазепи,
-
а також у закладах на вул. Соборній — за критеріями наявності пандусів, підйомників і архітектурних бар’єрів, таких як високі цоколі.

Фото з facebook.com/cultrv.gov.ua
Учасники заходу звертали увагу на ширину проходів, розмітку, покриття, доступність від парковки до входу, а також фіксували наявні перешкоди і шукали можливі рішення для їх усунення.

Фото з facebook.com/cultrv.gov.ua
Позитивна тенденція зафіксована на вулицях Шевченка та Київській — переважна більшість автомобілів була припаркована відповідно до норм: із позначеннями та необхідними документами. Лише три автівки виявилися з порушеннями.

Фото з facebook.com/cultrv.gov.ua
За словами Євгена СИВОПЛЯСА, у Рівному ще чимало викликів у сфері доступності. Зокрема, потребують покращення тротуари, пониження бордюрів і облаштування пішохідних маршрутів. Активіст наголошує на важливості залучення до процесів змін людей з інвалідністю, ветеранів та інших маломобільних груп населення.
За повідомленням з управління культури і туризму Рівненської ОДА
Ми писали раніше: У Рівному почали більше уваги приділяти безбар”єрності.