Безвіз влітку: що залишилося зробити для подорожей в ЄС з українським паспортом

Регіонтехсервіс
Щасливе
22.03.2017  11:31

Безвіз влітку: що залишилося зробити для подорожей в ЄС з українським паспортом

Планувати поїздки в Європу без віз українці можуть вже з 11 червня, повідомляє “Сегодня“.

Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) Європарламенту (ЄП) 9 березня проголосував за надання безвізового режиму Україні. Рішення підтримало 39 європарламентарів.

Далі справа за Європарламентом і Радою ЄС: ЄП повинен затвердити своє рішення 5 квітня, а Рада ЄС – орієнтовно 11 травня. Якщо для України все складеться добре, то планувати поїздки в Європу без віз українці можуть вже після 11-12 червня. Але є і песимістичні прогнози: неофіційно євродепутати говорять, що до 5 квітня в ЄП можуть не встигнути внести законопроект про скасування віз для українців і день голосування може зміститись тижні на дві. Європарламентарі обіцяють зробити все можливе, щоб терміни не змістилися. Але якщо це таки станеться, то безвіз для українців запрацює не з 11-12 червня, а з 25-26 червня, якщо Рада ЄС прийме рішення наприкінці травня.

До безвізового режиму з Євросоюзом Україна йшла майже десять років. На фінішну пряму ми вийшли в грудні 2015 року, коли Єврокомісія в своєму звіті схвалила останніх п’ять вимог до України. Як заявили в прес-службі ЄП, тепер справа за Європарламентом і Радою ЄС, які повинні дати згоду на скасування віз на своїх засіданнях.

“Останній етап парламентської компетенції – розгляд рішення про безвізовий режим для українців на пленарній сесії Європейського парламенту на початку квітня. Доручив МЗС активізувати відповідну роботу для якнайшвидшого прийняття позитивного вердикту ЕП”, – повідомляється на офіційній сторінці Петра Порошенка в Facebook.

безвіз

Доповідачка з українського питання, євродепутат Марія Габріель обіцяла зробити все можливе, щоб голосування в ЄП пройшло саме 5 квітня. Але Україні вже не звикати, тому що Євросоюз постійно зрушує терміни. Спочатку був міграційний криза і узгодження Брюсселем suspension mechanism – механізму призупинення безвізового режиму в разі напливу мігрантів. Його Рада ЄС затвердила разом з безвізовим режимом для Грузії тільки 27 лютого. До suspension mechanism був прив’язаний безвіз для України, який нам обіцяли надати ще в минулому році.

“Відверто кажучи, головним гальмом надання нам безвізового режиму є Франція, – кажуть джерела в Адміністрації президента України. – Саме її чиновники зволікають затвердження остаточного рішення в ЄП та Раді ЄС, поки у них не пройдуть президентські вибори (перший тур пройде 23 квітня, другий – 7 травня) “.

Засідання Ради ЄС, за яким останнє слово за безвізу для України, заплановано попередньо на 11 травня. Якщо ж ЄП прийме рішення на два тижні пізніше, відповідно, чекати рішення Ради можна в останніх числах травня. Після рішення повинно бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС і через 20 днів набуде чинності.

“Коли зміни вступлять в силу, власники біометричних паспортів зможуть в’їжджати в ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок”, – говорять в прес-службі ЄП.

, , переглядів: 1 040
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *