Битва за півмільйона: Татарська вежа проти садиби Валевських

Гринюк Перевезення
Щасливе
23.01.2018  12:06

Битва за півмільйона: Татарська вежа проти садиби Валевських

Два культурно-мистецькі проекти з Рівненщини потрaпили  до фінaлу конкурсу Міністерствa культури Укрaїни «Мaлі містa – великі врaження».

Один з них Міжнародний театрально-музичний фестиваль «Добре поруч» смт Гоща, який планують проводити на початку червня  спільно з польськими партнерами у селищному парку  навколо Пам’ятки архітектури місцевого значення «Садиба Валевських».

Начальник відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради Євген  Сульжук розповів –« Це вперше плануємо організувати міжнародний мистецький фестиваль «Добре поруч». Його хочемо проводити упродовж трьох днів. Усі дні будуть різними –  музичний, драматичний та танцювальний. У такий спосіб хочемо привернути увагу спільноти Рівненщини, і створити туристичну привабливість Гощанського краю. Усе дійство буде відбуватися у селищному парку, де у нас розташована закинута садиба Валевських. У подальшому плануємо її реконструкцію.»

Другий проект – створення арт простору «Культурний барбакан», підготовлений Відділом культури і туризму Острозької міської ради.

Співавторка проекту Олеся Гощук розповіла журналістам  Район.Острог – «Цей проект стосується Татарської вежі. Суть в тому, щоб створити в просторі вежі локацію для мистецьких подій: побудувати всередині сцену та місця для сидіння, зробити освітлення. І звісно, подбати про благоустрій території, де стоїть ця пам’ятка, позрізати дерева, що проросли на вежі. Таким чином ми створимо там літній майданчик для концертів, театральних вистав та інших мистецьких подій. Важливо здійснити всі етапи цього проекту, бо тільки коли Татарська вежа буде залучена до туристичної та культурно-мистецької сфери міста, можна буде говорити про майбутні проекти по реставрації цієї пам’ятки.»

Всього на конкурс організатори отримали  158 проектних заявок, 6 яких з Рівненщини. До фінального захисту журі допустило  20 проектів. Шляхом проведення відкритого конкурсу буде відібрано 6 об’єднаних територіальних громад та малих міст для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який увійшов до експертної ради конкурсу висловив сподівання, що реалізація подібних місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій, привабить потенційних інвесторів, створить умови для розвитку бізнесу.

«Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування нових фестивалів та інших культурних проектів», розповів  Олександр Слобожан.

Переможці конкурсу отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн. для реалізації проекту, а також методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту. Резуьтати конкурсу стануть відомі до кінця січня.

Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

, , , , , , , переглядів: 1 196

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *