Бізнес закликає продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних

Щасливе
26.08.2022  08:49

22 серпня цього року у Верховній Раді України було зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» №7687.

Так, законопроєктом пропонується суттєво розширити можливості бронювання військовозобов’язаних для підприємств на період воєнного стану та, зокрема, дозволити бронювання без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань.

Європейська Бізнес Асоціація вітає таку ініціативу як надзвичайно важливу, адже створення можливостей для бронювання критичного для роботи підприємств персоналу – запорука економічної та продовольчої безпеки держави. Власне, останні місяці бізнес постійно на цьому наголошував. Оскільки з початку травня процедура бронювання суттєво загальмувалась  у зв’язку з майже неможливістю укладання договорів на мобілізаційні завдання, яких, у більшості випадків, просто не виявилося на рівні органів місцевої влади. А навіть якщо такі завдання і були, то процедура погодження бронювання органами влади на практиці становила місяць, а то й більше, що вкрай великий термін очікування для підприємців, яким було важливо вирішувати ключові бізнес-процеси, до прикладу, погоджувати нові логістичні ланцюги, підписувати контракти, тощо.

«Найціннішими для успішної та ефективної роботи бізнесу є люди, адже саме завдяки їх професіоналізму та працьовитості навіть в кризовий період бізнес продовжує триматися, працювати, адаптуватись, запускати нові проєкти, тощо. Звісно, підтримка та робота на фронті вкрай важлива для країни, але і робота економічного фронту, основою якого є бізнес, є не менш цінною, аби країна працювала», – наголосила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Відповідно, Асоціація звертається до Голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Завітневича Олександра із закликом на найближчому засіданні прийняти за основу законопроєкт №7687. Очевидно, що питання є вкрай ажіотажним, відповідно, пропозицій та правок до нього може бути чимало, зокрема, в контексті критично важливих працівників. Водночас, варто вже зараз розморозити питання із бронюванням і, у разі потреби, по ходу доопрацьовувати систему.

У той же час, у зв’язку з тим, що нова хвиля бронювань розпочнеться найближчими тижнями, бізнес закликає Уряд України одноразово продовжити чинні бронювання на три місяці. Цей час дозволить як прийняти законопроєкт №7687, так і опрацювати та прийняти підзаконні акти, необхідні для його ефективного впровадження. Зі свого боку, представники Асоціації готові долучитися до напрацювання відповідних документів.

переглядів: 387


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *