Бункер нацистів може втратити орендаря (+ФОТО)

Щасливе
02.04.2018  12:15

Знаменитий бункер Еріка Коха поблизу Рівненського обласного краєзнавчого музею тривалий час стояв закинутим. Рік тому в споруді часів Другої світової війни лад почав наводити орендар. Однак і він може відмовитися від планів створити там музей.

Бункер перебуває у власності міста. У 2011 році з ВАТ “Укрцемремонт” було розірвано угоду через несплату оренди. Торік у лютому відомий підприємець Сергій Шабалін переміг у конкурсі. Новий інвестор зобов’язався навести лад у приміщенні площею 80 квадратних метрів. Реально користуватися можна лише першим поверхом – нижчі рівні були затоплені водою. Сергій Шабалін зазначав, що у бункері є чотири невеликі кімнатки (точніше три, адже одна розділена навпіл). Він планував створити там музей тоталітаризму та кафе. Оцінював цей проект Сергій Шабалін у мінімум три мільйони гривень. Договір оренди уклали на два роки та 11 місяців з можливим продовженням. Викупити приміщення не дозволялося. Проте, орендар може відмовитися від цього бункера через бюрократичні перипетії:

Управління культури виставило жорсткі обмеження орендареві: перш за все потрібно створити музей. Він на це пристав. Щоб розпочати будь-які будівельні роботи, згідно із законом, слід мати в оренді землю. Коли фахівці визначили межі земельної ділянки, то вийшло, що її обсяг вісім сотих. Саме площа ділянки і стала каменем спотикання. На останній сесії я переказав депутатам свою розмову з інвестором, якщо землю не передадуть в оренду найближчим часом, то інвестор відмовиться від бункера. Тоді управління культури і туризму оформить бункер як пам’ятку історії і запропонує депутатам виділити на ремонт вже бюджетні кошти. Таким чином, місто може втратити інвестора, готового за свої гроші облаштувати музей. Зараз інвестор вклав в оренду об’єкта, який не можна використовувати, 150 тисяч гривень, — пояснив начальник міського управління культури і туризму Тарас МАКСИМЕНКО.

Поки орендар від своїх планів не відступає, але зізнається – запал зникає.

Фото з rivnepost.rv.ua.

Ми поки витрачаємо гроші на оренду, яка обходиться приблизно в десять тисяч гривень щомісяця. Вже заплатили 150 тисяч гривень. Ще рік тому подав документи для оформлення оренди земельної ділянки, однак вона ще не виділена. І це гальмує будь-які будівельні роботи. Фактично, для оформлення документів потрібно витратити два роки, а оренду я мушу платити. Я зроблю музей, як і обіцяв, уже навіть підготував зразки проектів. Щоправда, хотілося б пришвидшити процес з оформленням землі, – зазначив орендар Сергій ШАБАЛІН.

На фото зразки майбутньої реконструкції бункера.Зображення із особистого архіву Сергія Шабаліна.

За чутками, бункер гауляйтера Еріка Коха почали споруджувати відразу після формування на окупованій німцями території рейхкомісаріату “Україна” з центром у Рівному. Існують легенди, що підземне укриття спорудили для переховування награбованих нацистами скарбів. Після відступу в 1944 році нацисти затопили бункер.

Олександр ШЕВЧУК.

 

, , , переглядів: 3 679


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *