Чи знищать касові апарати малий бізнес у Рівному?

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
20.06.2017  11:37

Чи знищать касові апарати малий бізнес у Рівному?

З травня 2017 року середні та частина дрібних підприємців мають встановлювати касові апарати для обліку своїх доходів. Багато представників малого бізнесу непокояться, адже доведеться витрачати значну кількість коштів для купівлі касового апарату, а також шукати товари, на які є первинні документи.

З цього приводу сьогодні в приміщенні обласної філармонії скликали круглий стіл, де були  присутні представники профспілки підприємців рівненського речового ринку, митниці, ДФС, а також член комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак.

Голова профспілки Павло Бричко зазначив, що зараз малим підприємцям дуже важко знайти товар, на який є первинні документи, а тому він категорично проти касових апаратів. Це призведе до згортання багатьох торгових точок і фактично може знищити малий бізнес, зазначив підприємець.

“Ми сплачуємо Єдиний податок, соціальний внесок, усі пільги та послуги, а зараз касовими апаратами хочуть просто знищити нас. Влада хоче відділити одних бізнесменів від інших і так ліквідовувати їх. Нікому не потрібні дрібні конкуренти”.

Своєю чергою нардеп Андрій Антонищак відповів, що суворий облік доходів у підприємців – це важливий крок для того, аби вивести з тіні величезну частину коштів:

“Це для виведення готівки з тіні, адже більше 50-ти відсотків готівки в нас є в тіні. Це все сплата податків, а звідси беруться й пенсії, пільги тощо. Те що вони кажуть, що не можуть первинних документів надати – це правда. Але проблема в тому, що вони купують свою продукцію на ринках, де повно контрафактних, або простіше кажучи, незаконних товарів”.

Нардеп додає, що суттєва проблема – незаконна переправа товарів через митницю. Єдиний вихід із ситуації – це не купувати такі товари. Також ускладнює роботу малому бізнесу недосконале законодавство та високе оподаткування.

“Наш народ зараз зубожілий. На Львівщині та Закарпатті багато хто заробляє на життя незаконною переправою товару. Єдиним виходом із ситуації є зростання економіки”, – підсумовує депутат.

На це скаржився й представник профспілки підприємців Павло Бречко, працівники ДФС і сам член комітету Верховної Ради Андрій Антонищак. Нардеп каже, що податки на малий та середній бізнес потрібно зменшити та посилити контроль за товарами, адже через їхню незаконну переправу за рік держава втрачає 60-70 млрд гривень.

Джерело: Радіо Трек

, , переглядів: 781Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *