Чим дивував туристів фестиваль “Бурштиновий шлях – 2017”

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
11.07.2017  15:59

Шостий фестиваль “Бурштиновий шлях” відбувався у купальські дні 7-9 липня відразу у двох різних локаціях. В перший день туристів приймав Володимирець, а у другий – станція Біла, через яку пролягає знаменита вузькоколійна дорога “Антонівка – Зарічне”.

Сьомого липня на центральній площі смт Володимирець дівчата плели вінки та відтворювали обряд “Водіння куста”, який жителі Полісся зберегли по цей день. На головній сцені фестивалю виступали найкращі художні колективи Рівненщини, народні умільці показували свої найкращі вироби, а місцеві господині пригощали туристів поліськими смаколиками.

 


 

Також, у перший день фестивалю, у Володимирці відкрили туристично-інформаційний офіс-музей “Бурштиновий шлях”, де туристи зможуть отримувати всю необхідну інформацію для подорожей бурштиновим краєм. В офісі знаходиться і своя “бурштинова кімната” – це зала-музей, присвячена “сонячному каменю” та де можна відчути себе бурштинокопачем і спробувати викопати власний камінчик. Завершились гуляння у Володимирці гучною молодіжною вечіркою “Поліські зорі”.

 

На другий день фестивалю туристи їхали у село Біле, де на піску і під соснами відбувались урочисті гуляння. Більшість відвідувачів фестивалю їхали на станцію саме “кукушкою” – маленьким поїздом, який проїжджає від села Антонівка до Зарічного по вузькій колії, яку ще називають трансполіською магістраллю.

Зазвичай “кукушка” має лише два вагони, але у фестивальні дні спеціально для туристів причепили додаткові та пустили другий рейс “Антонівка – Біла”. Бажаючих відвідати фестиваль було настільки багато, що всі ледь помістились у крихітний поїздок – більшість туристів їхали стоячи або ж у малих тамбурах.

 

 

На станції Біла гостей фестивалю зустрічали місцеві жителі – білівці, які приготували багато смачних страв для туристів. Посеред галявини “з нуля” побудували сцену, яку прикрасили квітами та листям папороті. На святковому концерті, присвяченому фестивалю, виступали місцеві колективи, під сценою “запалювали” білівці, гості фестивалю та навіть провідник із “кукушки”, а діти гоцали на батутах неподалік та їли морозиво з солодкою ватою.

Ввечері о 19-00 відправився останній потяг на Антонівку, який і забрав більшість туристів із собою, проте на цьому свято не скінчилось – багато хто залишився фестивалити в Білому до ранку!

 

 

Організатори фестивалю вже повідомили, що наступного року “Бурштиновий шлях” буде приймати Зарічне, кінцева станція вузькоколійки, а тому гості фестивалю на повну зможуть насолодитись усією красою поліської “кукушки”.

 

фото: Валерія Цуканова

, , , , переглядів: 1 780


Кількість коментарів: 2
  1. Це добре, але коли нарешті в Ровному проведуть фестиваль ПИВА??? Є якісь плани на цей рік? ФЕСТИВАЛЬ ПИВА – це реальна потреба тисяч мужиків!!!

  2. Де мій коментар? Я пишу правду! ФЕСТИВАЛЬ ПИВА – це дуже потрібна справа для Ровного, для мужиків, для громади міста за яку я стою потужно не перший рік!!! Ровному потрібен фестиваль ПИВА!!!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *