Чому на Рівненщині син довічно сплачуватиме аліменти своїй матері

квиток на автобус
Щасливе
10.01.2024  12:21

Життя матері на Рівненщині буде оплачувати аліментами її син, так вирішили судові органи.

Інформацію про це надали у пресслужбі Рівненського апеляційного суду.

Відомо, що жінка не може працювати і отримує пенсію за віком. Вона стикається із серйозними захворюваннями, на лікування яких витрачає велику частину своєї пенсії.

До того, як син вирішив з сім’єю переїхати в орендоване житло, вони разом проживали, а витрати, зокрема на оплату комунальних послуг за квартиру, яка належить їм разом з матір’ю, ділили порівну. Після переїзду син відмовився фінансово допомагати своїй матері. Це призвело до того, що жінка звернулася до суду з вимогою призначити аліменти на своє утримання.

Суд першої інстанції частково задовольнив вимоги позивачки, визначивши розмір аліментів на користь матері у розмірі 1/10 від доходів сина щомісячно і на весь термін життя. Таке рішення було обгрунтоване законовим обов’язком дорослих дітей утримувати непрацездатних батьків, які потребують фінансової підтримки.

Враховуючи матеріальні можливості сина і його зобов’язання утримувати дружину та дитину, суд підтримав рішення першої інстанції.

Апеляційний суд відхилив апеляцію сина, який вимагав зменшення розміру аліментів до 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, замість 1/10 від його загального доходу.

Суд також врахував, що твердження сина про наявність у матері рахунків у банку, які дозволяють їй самостійно утримувати себе, не підтвердилося. Замість цього, у справі були медичні документи, що підтверджують хронічні захворювання матері і необхідність постійного лікування, а отже, витрат на медикаменти та обстеження.

Отже, син зобов’язаний виплачувати аліменти матері зі свого доходу щомісячно, починаючи з моменту подання позову, і ця обов’язковість буде довічною.

, , , переглядів: 50


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *