Депутат Рівнеради пояснив, чому не підтримав платні послуги для не містян

Щасливе
30.10.2019  10:00

На останній сесії Рівнеради депутати проголосували за рішення, згідно з ним, немісцевим мешканцям доведеться платити  за відвідування їхніми дітьми дитсадків, шкіл, позашкільних закладів, спортивних та мистецьких шкіл у Рівному, а також за медичні послуги.

Реакція на таке рішення у рівнян та мешканців сусідніх громад з обласним центром дуже різна: від безумовної підтримки до несприйняття та бажання “насолити” рівнянам у відповідь.

Один з депутатів, який тільки проголосував проти такого рішення – Роман Стасюк. На своїй сторінці у фейсбук він грунтовно пояснив, на чому базувалося таке його рішення:

Ви можете, говорити що завгодно, можете наводити будь-які аргументи. Можете навіть казати, що “Roman Stasyuk завжди проти”. Але спочатку прочитайте кілька аргументів. І задайтесь питанням: чому лише один голос проти того рішення, яке прийняла Рівненська міська рада на минулій сесії.

Мова йде про рішення, що для дітей НЕ мешканців Рівного фактично закривають двері дитячих садочків, шкіл та медичних закладів. Або відкривають їх за гроші. Логіка тих, хто проштовхував це рішення наступна: садочки, школи і поліклініки з лікарнями утримуються за кошти міського бюджету, а відтак – лише рівненським в них місце. За решту – мають платити. Я мовчу про те, що це рішення напряму суперечить Конституції України і деяким Законам України. Нижче, я наведу лише кілька логічних пунктів. І навіть не буду наголошувати на тому, що “прописки” у нас немає, а місце реєстрації дуже часто відрізняється від місця фактичного проживання. Наведу кілька фінансових логічних пунктів, на фоні яких, прийняте рішення виглядає як абсурдне.

1. Коли батьки зареєстровані в інших населених пунктах віддають дітей до садочку чи школи у Рівному? Тут відразу дві відповіді: або вони фактично проживають у Рівному або ж їздять до Рівного на роботу.
В обох випадках вони працюють у Рівному, їхній роботодавець (і вони самі) сплачують податки у Рівному. І з цих податків формується бюджет Рівного з якого фінансуються дитячі садочки і школи. Тоді відразу питання: чому діти цих батьків не мають права ходити в садочки і школи, які утримуються за податки їхніх батьків?
Якщо піти далі таким шляхом, до ті хто зареєстровані у Рівному, а працюють в інших містах, і там сплачують податки, не мають права віддавати дітей в Рівненські школи і садочки чи йти на прийом до лікаря. Оскільки вони наповнюють інші бюджети і не беруть участь в утриманні навчальних закладів у Рівному. Далі ще цікавіше.

2. Є підприємства, які зареєстровані і фактично працюють в інших населених пунктах, але більшість робітників туди їздять з Рівного. Тоді може варто, щоб вони сплачували податки за своїх працівників по місцю фактичного розташування.
Для прикладу ПАТ “Рівнеазот”. Переважна більшість працівників цього підприємства живе в Рівному. Підприємство сплачує податки за праціаників в бюджет міста. І їхня частка значна в бюджеті Рівного. Але працює підприємство на території Городоцької сільської ради.
Після рішення Рівненської міської ради, у Городоцькій сільраді поставлять питання, щоб “Рівнеазот” платив податки в їхній місцевий бюджет. Дітям же з Городка, Карпилівки чи Карєвич заборонили ходити до Рівненських садочків і шкіл. То за податки сплачених “Рівнеазотом” ця сільська громада збудує школу і садочок для своїх людей років за два-три. І ще вистачить на європейські дороги, освітлення і будинок культури.
І це лише по одному підприємству. Таких можна нарахувати десятки!!!

4. Якщо батькам доведеться платити окремо за дітей в дитячих садках і школах. Або ж взагалі – забирати їх звідти. То їм доведеться звільнятись з роботи і шукати її десь, де буде можливість прилаштувати дитину. При нинішньому кадровому голоді, як це позначиться на економіці міста? Я вже мовчу про те, що це напряму зменшить надходження до бюджету.

От і виходить, в бажанні зекономити бюджетні гроші чи звільнити місця в школах і садочках, депутати ставлять під загрозу економіку міста. Я вже мовчу про пряме порушення Конституції і Законів України.

От поясніть мені тепер, чому голосуючи за це рішення лише один голос був проти?

 

, , , , , переглядів: 929


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *