До Рівного на лікування їдуть пацієнти майже зі всієї України

Щасливе
02.08.2018  10:00

До Рівного на лікування їдуть пацієнти майже зі всієї України

Мова йде про лікування у обласному онкодиспансері. Тут днями підсумували результати роботи за рік.

Рівненський обласний онкодиспансер входить у п’ятірку найкращих закладів такого типу в Україні. Та як зазначає головний лікар закладу Григорій Максим’як, до диспансеру щороку звертаються тисячі людей з різних областей України.
Зараз не працюють лінійні прискорювачі у Києві та Львові. Тому до Рівного на лікування їдуть пацієнти майже зі всієї України,є пацієнти із Києва,Львова,Чернівців та Одеси.
Головний лікар диспансеру повідомив, що Рівненський обласний онкологічний диспансер реорганізували з комунального закладу у комунальне неприбуткове підприємство, як цього вимагає медична реформа та перейменували диспансер у Рівненський обласний протипухлинний центр.


Ця назва,на думку головного лікаря,дуже приємно та прийнятно звучить,бо слово «диспансер» на сьогоднішній день втратило свою актуальність,та буде менш відлякувати людей. Крім того,на думку головного лікаря,це розширить можливості закладу,та дасть зміни в обслуговуванні пацієнтів.
Відзвітував головний лікар по добудові довгобуду,який почали будувати майже 20 років тому,але так і не змогли завершити. Остання добудова корпусу велася в 2011 році,але з відомої нам всім причини була призупинена. Над завершенням нового корпусу зараз активно працюють,та ведуться роботи по проектуванню та експертизі проекту за участі фахівців Рівненської філії ДП «Діпромісто». Григорій Максим’як пообіцяв здати корпус в експлуатацію на початку весни наступного  року. Це буде надсучасна будівля,в якій облаштують поліклініку,хірургічне відділення,в якому відкриють 4 сучасних хірургічних блоки,а самі операційні працюватимуть за новітніми технологіями. А саме головне,з’явиться можливість  розмістити 40 додаткових ліжок.


Зараз онкодиспансер розрахований на 230 ліжко-місць, та має три корпуси – хірургічний, радіологічний,та блок забезпечення. Пацієнти тут проходять діагностику, та власне й лікування. 230 місць це занадто мало,тому що насправді він перевантажений в 1,5 рази,
Торік в онкодиспансері отримали допомогу більше 8 тисячі людей,і це не тільки з Рівненщини. Та провели більше 5 тисяч операцій. Окрім того,Рівненський онкодиспансер – це єдиний заклад,у якому лікують дітей від народження до 8 років.
Рівненський онкодиспансер заявив про себе на рівні України.
Спеціалісти диспансеру є одними з найкращих в області та в Україні,та на фоні Західних областей України мають найбільший досвід реконструктивних операцій при раку молочної залози.
Ну що ж,давайте будемо дивитися правді в очі,яка б ця правда не була страшна та гірка – захворюваність збільшується,хвороба молодіє,кількість онкохворих в Україні нажаль зростає. Але рак – не вирок,рак лікується.

 

Вікторія КРАСУЦКАЯ

, , , переглядів: 1 039

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *