До сервісних центрів МВС Рівненщини надійшло 505 заяв із запитом на обмін посвідчення водія через Дію

квиток на автобус
Щасливе
06.06.2023  11:34

23 травня 2023 року послуга обміну і відновлення посвідчення водія стала доступною в застосунку Дія. Відтак можна подати заявку на заміну свого водійського через застосунок у кілька кліків. Замовити можна як фізичний пластиковий документ і забрати його у сервісному центрі МВС особисто, так і Е-посвідчення, яке є виключно цифровим і дійсним лише на території України.

З моменту впровадження послуги на адресу сервісних центрів МВС Рівненщини надійшло 505 заяв із запитом на обмін посвідчення водія через портал Дія.

Обмін посвідчення водія актуальний, коли:

закінчився термін дії наявного у водія документу;

написи на бланку затерлись і не читаються;

водій змінив особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, стать);

за бажанням власника замінити старе посвідчення на нове.

Відновлення посвідчення водія потрібно коли:

посвідчення водія було втрачено чи знищено;

документ викрали тощо.

Варто нагадати, що Кабінет міністрів України ще у березні 2022 року розширив можливості використання протермінованого посвідчення водія у зв’язку з запровадженням воєнного стану. Тобто, водій допускається до керування транспортними засобами за умови наявності в нього посвідчення водія, виданого вперше на 2 роки, термін дії якого закінчився. Також на час дії воєнного стану в Україні для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не є обов’язковою. Графа про групу крові водія може залишатися незаповненою зараз – це не впливає на чинність документу. Саме тому при замовленні послуги в Дії немає графи, куди потрібно прикріпити медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами.

Тож щоб подати заяву на обмін або відновлення посвідчення водія в Дії потрібно:

перейти до меню «Послуги» та натиснути «Заміна посвідчення водія» або натиснути на значок контекстного меню на цифровому водійському та обрати «Замінити посвідчення»;

варто обрати причину заміни документа;

підтвердити або вказати місце реєстрації проживання;

обрати тип посвідчення: цифрове (Е-посвідчення) чи пластик+цифрове (звичайний формат);

обрати сервісний центр МВС, де вам буде зручно забрати пластиковий документ;

підтвердити або вказати ваші контактні дані;

підписати заяву;

сплатити за послугу.

Після подачі заявки на обмін або відновлення посвідчення водія протягом 10 хвилин варто сплатити за послугу, інакше заява анулюється.

І все – стежте  за статусом заявки і після виготовлення прямуйте до обраного сервісного центру МВС, щоб забрати нове пластикове посвідчення. Або ж просто зачекайте, коли  Дія надішле push-повідомлення про готовність Е-посвідчення.

Обмін Е-посвідчення на звичайне пластикове посвідчення водія із його відображенням також у Дії та Електронному кабінеті водія відбувається так само, як і обмін звичайного на звичайне.

Е-посвідчення має свої серії та номери, як і бланки фізичних посвідчень водія, до яких усі звикли. Українські водії отримали додаткову опцію у користуванні електронними документами. Можна не сплачувати вартість бланкової продукції. Проте, Е-посвідчення, яке є виключно цифровим,  дійсне лише на території України.

Цифрова держава і зручний державний сервіс – це те, що українці будують навіть під час війни. Стежте за оновленням інформації на нашому сайті https://riv.hsc.gov.ua/ , аби бути в курсі останніх новин.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (0362) 67-02-07 або на сторінці регіонального сервісного центру МВС в Фейсбук.

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області

, , переглядів: 321


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *