Допоможіть врятувати життя 1-річному мешканцю Рівненщини

Регіонтехсервіс
Щасливе
24.12.2018  13:00

Допоможіть врятувати життя 1-річному мешканцю Рівненщини

Костик Шостак народився на радість мамі та татові здоровим хлопчиком 22 січня 2018 року. Він був першою дитинкою у родині, ніяких ускладнень під час вагітності мами Луїзи лікарі не спостерігали.

«При народженні Костик важив 3500 г, ріст його був 50 см. Я кормила його груддю до 3 місяців. Звичайна собі дитина», – розповідає мама дитини. Проте з 2 тижнів Костика почали турбувати ураження шкіри. Місцевий педіатр діагностував алергічний дерматит, призначив відповідне лікування, проте позитивний ефект був незначним. Коли синові виповнилося 3 місяці, батьки звернулися за консультацією до дерматолога, який скерував дитину на госпіталізацію у дерматологічне відділення ВОІЛ. Після проведених аналізів лікарі відправили Костика з мамою до гематологічного відділення ВОДТМО.

Там хлопчику зробили пункційну біопсію кісткового мозку, ряд інших медичних досліджень. В результаті, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології, виконавчий директор ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології», кандидат медичних наук Степановський Ю.С. надав рідним Костика консультативний висновок, в якому йдеться, що у хлопчика первинний імунодефіцит, синдром Вісскота-Олдріча. Крім того, у діагнозі зазначено, що у малюка, якому ще не виповнилося і рочку, атопічний дерматит у стадії загострення, ускладнений перебіг БЦЖ-вакцинації. За висновками лікарів, єдиним радикальним методом лікування, який дозводлить зберегти життя дитини, є алогенна ТГСК. Тобто, алогенна трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин.

На жаль, ні родинних, ні неродинних сумісних донорів кісткового мозку для Костика в Україні не знайшли. Тому єдиним варіантом порятунку дитини є лікування за кордоном. Наразі Костика погодились лікувати італійські лікарі. Там операція по пересадці кісткового мозку коштує від 110 тисяч доларів. Так, синдром Віскотта-Олдріча (СВО) – рідкісне спадкове захворювання, яке характеризується поєднанням трьох симптомів: шкірної екземи, тромбоцитопенії (тобто низького рівня тромбоцитів) і імунодефіциту. Таким чином, СВО відноситься до первинних імунодефіцитів. Крім того, у хворих СВО значно підвищений ризик розвитку злоякісних пухлин і аутоімунних порушень. СВО – рідкісне захворювання; частота його оцінюється як 4-10 випадків на 1 мільйон живих новонароджених. Без лікування прогноз при СВО поганий: більшість пацієнтів гине в ранньому дитячому віці від кровотеч або інфекцій.

Зараз при використанні адекватної підтримуючої терапії (імуноглобуліни, антибіотики, компоненти крові) і дотриманні необхідних обмежень хворі все частіше доживають до підліткового або навіть до дорослого віку, хоча небезпека розвитку важких ускладнень весь час зберігається. Проведення трансплантації кісткового мозку істотно покращує прогноз у хворих СВО. «Знаю дуже добре бабцю цього малюка – вона мама-героїня, яка народила і виховала п’ятьох прекрасних дітей. Тата цього малюка я вчила, і можу охарактеризувати його як добру і хорошу людину. Загалом це прекрасна родина.

Давайте усі разом допоможемо хлопчику, інакше дитина до 13 років може не дожити. Кожна ваша гривня – це вже шанс на одужання. Я рідко зважаю на  такі новини. Ні, не тому що я жадна чи байдужа. Зараз так багато бажаючих нажитись на чужому горі…Перший раз я прошу про допомогу. Ціна питання – куплена вранішня кава або пачка цигарок. А для когось можливо і алкоголь ціною кілька  сотень гривень… Відмовтесь бодай від однієї філіжанки кави і киньте пару гривень на рахунок.  Маленьке Сонечко повинно жити. Творімо Добро!», – написала у Фейсбуці знайома родини, вчителька однієї з місцевих шкіл Млинівського району Natali Veremchuk.

Давайте допоможемо маленькому ангелятку жити! Номера банківських карток мами Костика:  Шостак Луїза Миколаївна 4149 4390 0307 4535   Шостак Луїза Миколаївна 5167 4901 3423 0094

Джерело: https://news.t1.ua/ukraina/19932-1-richnomu-malyuku-z-rivnenskoyi-oblasti-potribna-operatsiya-po-peresadtsi-kistkovoho-mozku-bez-yakoyi-vin-pomre-.html?fbclid=IwAR1ZTWD0MmvkgptEW2NPlfiy22tg9KQpIXKbaVsIRLlPmrwNR6N3YyAFmUY Новини T1.UA

, , , , переглядів: 1 174
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *