Експерти прогнозують до 30% втрати врожаю абрикосів, персиків і вишні

27.04.2017

Експерти прогнозують до 30% втрати врожаю абрикосів, персиків і вишні

Через сильне похолодання минулого тижня, яке припало на цвітіння і зав’язь фруктових дерев, експерти галузі прогнозують до 25-30% втрату урожаю. В першу чергу мова про абрикоси, персики, вишні і черешні, – повідомляє агентство «АПК-Інформ».

Вже влітку, за словами аграріїв, українці відчують дефіцит на вищезгадані фрукти. Звідси й прогнози на підняття вартості абрикосових і вишневих. Адже ці дерева в першу чергу постраждали від квітневих заморозків і снігопадів. Вже зараз деякі фермери заявляють про повну втрату врожаю абрикосів і персиків.

Негативний вплив холодної погоди торкнулося дерев вишень і черешень, які саме зацвіли в південних і центральних областях України. Вони дуже вразливі в період цвітіння, тому йде мова про повну або часткову втрату врожаю.

«Абрикоси і персики в більшості регіонів вже відцвіли, але різкі перепади температури можуть негативно вплинути на зав’язі, а рясні опади лише погіршили ситуацію», – відзначають аграрії.

Скільки коштує вести бізнес в Україні

Експерт ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Петро Лахай каже, що в основному втрати торкнутися невеликих господарств населення. Оскільки там, де фрукти вирощують в промислових масштабах, їх дерева більш захищені.

«Що стосується черешні і вишні – втрати будуть, але точно менші, ніж по персику. Їх, в основному, вирощують в Запорізькій, Дніпропетровській областях, де не було дуже сильних заморозків. А ось у горіхоплідних дерев – ситуація куди гірша, насадження значно постраждали», – зазначає Петро Лахай.

Зазначимо, що через раптове похолодання втрати врожаю черешень, ранньої вишні і абрикосів будуть коливатися від 15 до 30%. А от найменше фермери хвилюються за яблуні, адже їх цвітіння ще попереду, а в Україну вже прийшло потепління.

, , , , , , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *