Валерія Гонтарева йде у відставку з посади голови Національного банку з 10 травня. Вона зазначила, що парламент може проголосувати за її відставку раніше. “Якщо Верховна Рада проголосує за мою відставку раніше – я готова піти раніше”, – зазначила Гонтарева.
За словами Гонтаревої, вона була готова звільнитися і раніше, якби на той момент було проведено реформу.
Фермерам Рівненщини пропонують пільгові кредити
“Я завжди була дуже наївною, коли казала, що ми можемо зробити за один рік. Якщо б націоналізацію ПриватБанку ми б зробили не в грудні минулого року, а, наприклад, на початку 2016 року, я б могла піти і раніше, тому що реформа зроблена”, – пояснила глава НБУ.
Також Валерія Гонтарева наголосила, що ніяких змін в плані правління найближчим часом не відбудеться.
“Так само не відбудеться і змін у політиці центрального банку. Плаваючий валютний курс, інфляційне таргетування, сучасний центральний банк – усе те, за що я і вся моя команда сьогодні борилися, залишається незмінним”, – додала вона. А НБУ продовжить послідовне втілення політики, яка склалася упродовж її головування.
Гонтарева заявила, що забезпечена макрофінансова стабільність, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування.
“Я вважаю, що моя місія повністю виконана. Реформи зроблені. Сподіваюсь, що президент найближчим часом прийме мою відставку та направить відповідне подання до Верховної Ради”, – додала вона.
ПриватБанк спростив механізм отримання компенсацій за “теплими кредитами”
Говорячи про свого наступника, Гонтарева висловила впевненість, що це буде “дійсно гідний номінант… – професіонал, банкір, технократ, не політик”. Голова НБУ зауважила, що вже запропонувала президентові кілька кандидатур, але не назвала, кого саме.