Хто не платить податки. ТОП-10 боржників держави

Щасливе
12.10.2017  16:00

952 980. Саме стільки, за офіційними даними, юридичних та фізичних осіб не сплатили державі вчасно та в повному обсязі податки станом на 1 жовтня. Сума податкового боргу зведеного бюджету (державний та місцеві) перевищує 81,6 млрд грн, з яких 12,5 млрд грн – це борг підприємств, який сформувався з початку цього року. За останніми даними з початку року заборгованість підприємств перед бюджетом зросла на 18,1%. 

Офіс великий платників податкових ДФС надав VoxConnector дані про те, які компанії є найбільшими податковими боржниками держави.

  1. Укрнафта. Борг саме перед Офісом великих платників податків – 2,074 млрд. Загальний борг компанії перед державним та місцевими бюджетами – 13,4 млрд грн. Левова частка заборгованості сформувалось за рентою. За інформацією ДФС, компанія також не платить у повному обсязі зобов’язання з податку на прибуток. Держава намагається змусити компанію повернути борг у судовому порядку. За даними Офісу ВПП, описано майно “Укрнафти” на суму 11,2 млрд грн.
  2. Дельта Банк. Борг – 2,051 млрд грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
  3. КБ “Південкомбанк” заборгував державі 908,7 млн грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
  4. ТОВ “Стейт Оіл”. Заборгованість – 904,1 млн грн. Причинна виникнення – підприємство занижувало свої податкові зобов’язання у 2015-2016 рр. ДФС дорахувала компанії податки, через несплату цих дорахувань виник податковий борг. Як пояснюють в Офісі ВПП, при спробі описати майно, компанія не надала інформації про свої активи.
  5. Банк “Фінанси і кредит”. Борг – 818,7 млн грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
  6. Селидіввугілля не сплатило державі 544 млн грн податків. Стягуються кошти з банківських рахунків.
  7. Центренерго. Заборгованість – 721,9 млн грн. Податковий борг виник після порушення справи про банкрутство компанії. Причина заборгованості – несплата податку на додану вартість.
  8. Укрзалізничпостач не сплатило 335,6 млн грн податків. Підприємство ліквідується, діяльності не веде. Його активи передані до Укрзалізниці, яка не погашає борги.
  9. Львіввугілля має 266,7 млн грн боргу. ДФС намагається отримати дозвіл суду на реалізацію майна компанії в рахунок його погашення.
  10. Укрхімтрансаміак. Борг – 137,7 млн грн. Підприємство не перерахувало до держбюджету частину свого прибутку.

Автор: Галина Калачова, редактор VoxConnector.

, , , , , , , , , , , переглядів: 920
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *