Хто така Аміна Окуєва, яку розстріляли під Києвом

Щасливе
31.10.2017  10:36

Сьогодні стрічка новини всіяна скорботними заголовками про те, що вбито Аміну Окуєву. А що ми знаємо про жінку, яка боролась пліч-о-пліч з українськими військовими у зоні АТО.

Аміна Вахітівна Окуєва народилася 5 червня 1983 року в Одесі. Пізніше мешкала у Москві та Грозному, звідки повернулася до рідного міста під час 2-ої Чеченської війни. Закінчила Одеський медичний університет за спеціальністю “хірургія”.

Зі своїм чоловіком Адамом, який за Януковича переховувався в Україні від переслідувань з боку російських спецслужб та кадировців, активно обстоювала ідею визволення Ічкерії від окупації та відновлення державної незалежності цієї країни. Приймала участь в житті чеченської діаспори.

Позиція подружжя не подобалася ФСБ та їхнім партнерам в Україні у вигляді тодішнього керівництва СБУ. Напередодні президентських виборів у Росії, вочевидь, було вирішено зробити приємне Путіну й Осмаєва звинуватили у підготовці замаху на незмінного керівника Росії.

З початком Революції Гідності лікаря-інтерна Окуєву можна було зустріти на Майдані Незалежності, де вона долучилася до 8-ої Афганської сотні Самооборони в статусі лікаря. У вільний час Аміна допомагала на кухні й чергувала на імпровізованих блок-постах.

Після того як російські війська з’явилися на Донбасі, Окуєва разом зі своїми майданівськими побратимами йде добровольцем на фронт. Й не лише як медик, а як повноцінний військовий служить спершу у батальйоні “Київ-2”, потім у “Золотих воротах”.

Разом з чоловіком вона організувала Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва.

Вчора ж вночі радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив у Facebook трагічну новину: 

“Тільки що зупинилося серце патріота України Аміни Окуєвої. Її автомобіль був обстріляний з кущів біля селища Глеваха Київської області. В результаті отриманих поранень Аміна загинула”, – написав Геращенко.

Лідер гурту “OT VINTA”, художник Юрій Журавель зробив портрет в пам’ять про Аміну: 

На фото: Аміна Окуєва. Автор: Юрій Журавель.

Джерело: https://espreso.tv/article/2017/10/30/khto_taka_amina_okuyeva_y_chomu_na_neyi_ta_yiyi_cholovika_polyuvaly_specsluzhby_rosiyi

 

, , , , , , , переглядів: 2 950Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *