Іларіон закликав представників Московського патріархату відмовитися від “руського міра”

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
31.03.2022  13:18

ЗВЕРНЕННЯ АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО І ОСТРОЗЬКОГО ІЛАРІОНА ВІД 29 БЕРЕЗНЯ 2022 р.

Дорогі брати і сестри, наш мудрий і незламний Український народе!

Більше місяця ми боремося за свою незалежність у великомаштабній війні росії проти України. Нажаль, велику роль у цьому злочині разом з путінською владою відіграє і російська церква, яка іменує себе православною.

Подібні випадки в історії Росії вже були, коли влада і церква вважали війну священною і закликали до цього народ, проголошуючи девіз: «За вєру, царя і отєчєство». Чого тільки вартий час правління Ніколая ІІ Романова, який доречі канонізований Російською Церквою як мученик. Саме він довів свою державу до політичного провалу, розпочавши Першу світову війну, оголосив визволення православних слов’янських братських народів. Як наслідок ця війна стала крахом Російської імперії, знищенням Російської Православної Церкви, а десятки тисяч священиків, монахів й мирян були вбиті більшовиками.

Подібна історія повторюється і зараз. Президент Путін, у своєму зверненні до російської нації назвав однією з причин війни – звільнення від переслідування духовенства та вірянмосковського патріархату в Україні. Однак на ділі російська армія прийшла не звільняти, а знищувати все. Тому окупанти поводять себе як дикун і варвари. Вони грабують, ґвалтують та убивають мирне населення. І ніхто з них не згадує про захист православних вірян, та навмисно знищують українські лаври, собори і храми.

Саме через це влада Путіна та його політичних ідеологів приречена на загибель і знищення, адже вона побудована на війні, насильстві та брехні. І вона буде повалена Господом як Російська імперія за царя Ніколая ІІ, як Радянський союз, який боровся за мир у світі через постійну війну. Так само сучасна Росія, з її православною ідеологією «русского міра», зникне із світової історії. Зло, чим би воно не приховувалося, ніколи не переможе добро – Царство Боже. Саме проти цього зала і бореться зараз український народ, який не здолати і не перемогти.

Тому закликаю духовенство і вірян московського патріархату в Україні, відкрити нарешті очі та відмовитися від цього світового зла «руського міра». Стати справжніми пастирями і християнами Церкви Христової. Згадати слова апостола Павла: «Бога не можливо обманути, адже Господь не терпить брехні. Бо що людина посіє, те й пожне» (Гал. 6.7).

Нагадую вам, в Україні є визнана Помісна Православна Церква. Наш Предстоятель, архієреї, священики, ченці й миряни чекають, що ви зараз станете з нами єдиним цілим. Це не абияк допоможе швидкому завершенні війни та перемозі над ворогом, бо всі ми покажемо на весь світ, що єдиний український народ нероздільний як за своєю історією, так і за вірою.

Преосвященні владики, пастирі та віряни Української Православної Церкви московського патріархату Рівненщини! Об’єднуймося в Єдиній Помісній Православній Церкві України. Заради миру і єдності в нашій країні, та заради перемоги Церкви над силами зла на нашій землі. Пам’ятаймо, кожного з нас чекає Господь на Своєму суді. І Він обов’язково запитає, що зробив саме ти, щоб перемогти сили зла? Що зробив саме ти, щоб в Україні непроливалася кров? І що зробив саме ти, щоб об’єдналися православні Українці?

Двері нашої Церкви відкриті… Тому всіх ми вас чекаємо!

Нехай Господня благодать буде над усім нами, та всім українським народом!

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький

, , , , переглядів: 326

На правах рекламиЗалишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *