Ірина Пашкевич: “Я працюю люблячи і люблю все, що роблю”

29.01.2020

Ірина Пашкевич: “Я працюю люблячи і люблю все, що роблю”

Красива, молода, успішна, Адвокат з великої літери, керівник Адвокатського бюро ІРИНИ ПАШКЕВИЧ, довірена особа по 152 округу (м. Рівне) від Зеленського Володимира Олександровича, юрист штабу Зе!команди, член молодіжної організації “UNBA NEXT GEN”, член Всеукраїнської громадської організації “Асоціація правників України” та ще багато іншого можна сказати про цю, на перший погляд тендітну, водночас сильну та амбітну дівчину – Ірину Пашкевич.

Професіонал своєї справи, за плечима якої виправдувальні вироки за чотирма з п’яти епізодів злочинної діяльності у справах щодо відкритого викрадення чужого майна (грабежу), звільнення обвинувачених із зали суду, закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування, зміна підслідності кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування – це лише невелика кількість тих кримінальних проваджень, що увінчались успіхом АДВОКАТСЬКОГО БЮРО ІРИНИ ПАШКЕВИЧ за 2019 рік. І саме тому за версією журналу «РІВНЯНИ» саме адвокатське бюро Ірини Пашкевич стало адвокатським бюро року у Рівному.

Ірина ПАШКЕВИЧ спеціально для журналу “РІВНЯНИ” розповіла про особливості своєї професії, секрет успішності та пошуки натхнення.

– Пані Ірино, скажіть, за що ви полюбили цю складну і на перший погляд “не жіночу” професію?

– Люблю свою роботу за відчуття вільного творчого процесу при вирішенні складної задачі та радість, коли все складається в успішний результат. Кожна справа – це в першу чергу перемога над собою, адже передбачає за собою вдосконалення власних навичок та вмінь, що в кінцевому результаті виводить тебе на інший рівень власних можливостей.

В чому ж особливість вашої професії?

– Юридичний бізнес – це дуже специфічна сфера, в якій висока кваліфікація фахівця повинна поєднуватися з його глибоким розумінням основоположних цінностей та моралі. Виграш справи, перемога у суді, незважаючи ні на що, – це не найкраща стратегія для клієнта, а розмір гонорару не повинен бути єдиною мотивацією до роботи.

Ваша професія потребує постійного вдосконалення, опанування нових знань. Ви часто відвідуєте курси, розкажіть, чому це важливо?

– Очевидно, що першим критерієм успіху для адвоката є його фаховість та розуміння процесів. При цьому високий професійний рівень адвоката базується на ґрунтовній освіті, але водночас вимагає серйозного практичного досвіду, без якого ніяк. Не секрет, що нелегко бути правником в Україні, де часто змінюються закони, існує безліч прогалин та суперечностей у правовому регулюванні майже в кожній галузі, а судова практика все ще неоднозначна та весь час змінюється. Тому, щоб бути озброєним на всі 300%, необхідно бути дуже гнучким, розуміти процеси та систему, яка не завжди працює на стороні захисту, постійно вдосконалюватись, вивчати швидкозмінну практику Верховного суду та Європейського суду з прав людини, відвідувати курси, семінари тощо, а ще мати бажання досягнути якнайбажанішого результату для свого клієнта, а не лише отримати гонорар.

Перший критерій успішності адвоката ви вже відкрили. Розкажіть, які ще важливі критерії?

– Безперечно, знання – це сила, практичні знання я маю на увазі, про що ти не прочитаєш в інтернеті чи в якійсь літературі правового характеру. Відповідно, як ми вже зазначали, успішним буде той адвокат чи адвокатське бюро, який має глибокі системні знання з юриспруденції та великий саме практичний досвід. Крім того, в сучасних реаліях, коли світ змінюється надзвичайно швидко, а нові технології з’являються мало не на очах, хороший адвокат повинен бути відкритим до всього нового, готовим швидко вчитися, орієнтуватися в середовищі змін та пропонувати ефективні юридичні рішення та вміти задовольняти потреби сторін, у тому числі й медіативним шляхом. Не менш важливий критерій – етика в юридичній діяльності (інакше кажучи, моральні риси адвоката). Насамперед, адвокат не може бути байдужим, адже по суті вся юриспруденція – це історія про чесність і справедливість. Мова йде про чесність і справедливість у широкому сенсі та в зовсім різних аспектах: від захисту прав та свобод людини в конкретній (навіть маленькій) справі до юридичних порад щодо коректного ведення бізнесу корпораціями.

Звідки черпаєте натхнення, як відновлюєте власні сили?

– У першу чергу – це спорт, який не лише тримає у формі, а й піднімає настрій, дає можливість відволіктись. Цікаві книги, фільми, подорожі. Просто важливо почергово змінювати їх.

Рік добігає кінця, час робити підсумки. Що нового відкрили для себе за цей рік?

– 2019 рік виявився для мене дуже плідним, оскільки окрім адвокатської діяльності, відкрила для себе ще одну нову сторінку – це участь у виборах президента України, де була довіреною особою теперішнього президента України – Володимира Зеленського у м. Рівному, що безумовно розширило мій кругозір та коло спілкування, дало нагоду познайомитись та налагодити співпрацю з багатьма досить відомими особистостями.

– АДВОКАТСЬКЕ БЮРО ІРИНИ ПАШКЕВИЧ визнано найкращим у сфері надання юридичних послуг у 2019 році. Як досягти такого рівня?

– Активна життєва позиція, лідерські якості, наполегливість та добросовісність у наданні правничої допомоги безумовно допомагають мені у цьому. Я належу до людей, яких не зупиняє нічого заради боротьби за справедливість, які не бояться боротись із системою, здійснюючи захист клієнтів у тих чи інших справах.

І наостанок. Як ви знаходите баланс між роллю першокласного адвоката та особистими взаєминами. Чи вистачає на це часу?

– Дуже подобається вислів Коко Шанель: “Є час любити і є час працювати. Ніякого іншого часу не залишається”. Я працюю люблячи (сміється) і люблю все, що роблю. Вся суть в гармонії з собою та навколишнім світом.

, , , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *