Кому з талановитих рівнян присвоїли звання Народного артиста

Щасливе
05.12.2017  10:30

1 грудня 2017 року Указом Президента України №398/2017 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди 26-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року” головному диригенту нашого театру Крету Зіновію Миколайовичу присвоєно почесне звання “Народний артист “України”. 

Фото: dramteatr.com.ua

Усе своє життя Зіновій Крет присвятив служінню у Рівненському облмуздрамтеатрі. З 1981 року він артист та інспектор оркестру, з 1990 року – завідуючий музичною частиною, згодом – головний диригент театру.

Наділений ідеальним музичним слухом та прекрасним відчуттям музики Крет З.М. здійснив вдале музичне оформлення ряду вистав театрального репертуару. Більшість з них увійшли до золотого фонду українського театру.

Серед них: «За дев’ятим порогом» О.Коломійця, «Ніч перед Різдвом» М. Гоголя, «Не судилось» М.Старицького, «Наталка Полтавка» І. Котляревського, «Ханума» П. Цагарелі, «Моя прекрасна леді» Ф. Лоу, «Дами і гусари» П.Соліна, «За двома зайцями» М.Старицького, «А Рим палав коханням» Т. Плавта та багато інших. Зіновій Миколайович є автором та диригентом музичних постановок «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка-Полтавка» М. Лисенка, музика В.Соловйова-Сєдого, «Пошились у дурні» М.Кропивницького, «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя, «Моя дружина брехуха» Ю.Рибчинського, В. Ільїна, В.Лукашова, «Та не однаково мені…» за творами Т.Шевченка.  Крет З.М. написав музику до вистав «Снігова королева» Є Шварца, «Канотьє» М. Коляди, «Кін IV» Г. Горіна, «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого. Окрім того він є автором вистави-концерту за творами популярних українських композиторів «Намалюй мені ніч», постановки «Оперета!.. Оперета!.. Оперета!..», до якої увійшли шлягери з популярних оперет, а також Міжнародного музичного проекту «Музика без кордонів» у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі.

У грудні 2015 року завдяки високому професіоналізму, наполегливості та музичній обдарованості Крета З.М. у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі відбулась прем’єра рок-опери «Біла ворона» Ю. Рибчинського, Г. Татарченка. Вперше, за понад два десятиліття з дня написання її, показ супроводжувався живим звучанням оркестру з використанням інструментовки для естрадно-симфонічного оркестру авторства Крета З.М. Він очолив та провів постановку усієї музичної частини вистави: розучування оркестрових та вокальних партій, запис фонограм, налагодження та контролювання роботи звукорежисерів та звукооператорів. Високий рівень музичної складової рок-опери був відзначений автором музики «Білої ворони» Геннадієм Татарченком, присутнім на прем’єрі вистави.

Крет З.М. є автором численних наукових статей та навчальних посібників. У 2011 р. побачив світ музично-репертуарний посібник «Музика у театрі», до якого увійшли оркестровані автором твори вітчизняної та зарубіжної класики, а також популярної музики, які якнайкраще відповідають складу і можливостям сучасних театральних та філармонічних колективів

Зіновій Миколайович – доцент Рівненського державного інституту мистецтв РДГУ.

, , , , , , переглядів: 1 087


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *