Коронавірус не зник: в Україні продовжили надзвичайну ситуацію через СOVID–19

Щасливе
05.05.2023  18:00

Проблема СOVID–19 в Україні, із початком повномасштабної війни, майже припинила хвилювати українців та непомітно зникла із інформаційного поля. Утім, не зник сам вірус: він продовжує мутувати, і час від часу медики фіксують нові спалахи. Днями уряд продовжив режим надзвичайного стану, спричинений коронавірусом. Інформацію про стан захворюваності в Україні та світі зібрали у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Карантин продовжили до 30 червня

Уряд продовжив надзвичайний стан, спричинену пандемією коронавірусу до 30 червня. У Міністерстві охорони здоров’я вирішили – рівень вакцинації в Україні недостатній для формування колективного імунітету. А вже найближчим часом можна буде очікувати на зростання рівня захворюваності.

«Динаміка зростання захворюваності залежатиме від варіанту SARS-CoV-2, який циркулюватиме, та рівня охоплення вакцинацією населення», – зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

За даними МОЗ, станом на 16 квітня від початку вакцинальної кампанії проведено понад 35,3 млн щеплень. Одну дозу щеплення отримали 16 327 904 людини, дві дози – 15 477 258, отримали першу бустерну дозу – 3 171 471 людина, другу бустерну дозу – 296 892 людини.

Рівень захворюваності знижується, однак смертність все ще висока

Наразі захворюваність на коронавірус в Україні поступово знижується: щотижня на 15–20%. Цифри відносно невеликі: в середньому у МОЗ реєструють 6–6,5 тис. хворих на тиждень. До прикладу, у січні 2022 щодня в країні реєстрували близько 20 тис. хворих.

Однак, нині половина заражених опиняються на лікарняному ліжку.

«Це десь близько 3 тисяч випадків госпіталізацій за тиждень. Смертність, на жаль, залишається на досить високому рівні, в середньому йдеться про 100-106 випадків смертей впродовж одного тижня. У 85% випадках це люди старше 65 років», – повідомив Ігор Кузін.

Станом на 26 квітня, за даними головного санітарного лікаря, в лікарнях країни з коронавірусом перебували 2300 людей, понад тисяча – на кисневій терапії.  Загалом по країні завантажено 3% ліжок, які були виділені для лікування хворих на ковід.

Ситуація з коронавірусом у світі

Загалом, ситуація з коронавірусом у світі поступово стабілізується. Голова Всесвітньої організації з охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус вважає, що пандемія СOVID-19 може завершитися вже цього року.

«Вперше щотижнева кількість зареєстрованих смертей нижча, ніж три роки тому, коли ми вперше використали слово «пандемія». Поліпшення значне. Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID–19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров’я, яка має міжнародне значення, і як пандемія», – заявив Гебреїсус.

Водночас, Сполучені Штати Америки скасували надзвичайний стан, запроваджений через пандемію коронавірусу. І навіть Китай – країна, яка від початку пандемії запроваджувала одні із найсуворіших карантинних обмежень – на початку року скасував карантин для гостей країни, а днями – і обов’язкове ПЛР-тестування.

 

 

 

переглядів: 266


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *