Користь, калорійність і як вибрати: все що рівнянам треба знати про кавуни

Щасливе
22.07.2019  14:48

Одним з улюблених літніх продуктів є кавун — солодкий, легкий і корисний перекус для спекотного дня. Розповідаємо, як вибрати стиглий кавун і в чому його користь. Кавун містить легкозасвоювані цукри — глюкозу, фруктозу і сахарозу, а також пектини, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор і аскорбінову кислоту. Ягода нормалізує процеси обміну речовин і має сечогінну, протизапальну і загальнозміцнюючу властивість, пише style.nv.ua.

Яка ще користь кавуна?

Кавуновий сік добре чистить печінку і виводить з організму надлишок холестерину. Магній, що міститься в м’якоті кавуна, запобігає утворенню каменів і зберігає еластичність м’язів. Кавун рекомендують їсти людям, що страждають циститом, хронічним гепатитом або дискінезією жовчних шляхів, так як кавун не вимиває калій з організму.

Кавун: калорійність

Калорійність кавуна становить 25 кКал на 100 г, а в соку кавуна — 38 кКал. Низькокалорійний продукт підійде людям, які страждають надмірною вагою — існує навіть спеціальна кавунова дієта.

Як вибрати кавун?

Кавун має властивість накопичувати нітрати, тому потрібно уважно ставитися до вибору ягоди. Щоб правильно вибрати кавун, в першу чергу, потрібно дивитися на землянисту (жовту) пляму на шкірці. Земляниста пляма — це те місце, яким ягода лежала на землі. Якщо кавун незрілий, ця пляма може бути білою. Такий кавун не варто купувати, його зростання могли стимулювати азотними добривами.

Також при виборі кавуна потрібно звертати увагу на розмір ягоди — середні кавуни, які досить важкі для свого розміру, будуть найсолодшими. Ще однією ознакою стиглого кавуна буде засохлий хвостик ягоди. Якщо хвостик зелений — кавун ще не дозрів.

, , , переглядів: 889


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *