Красносільські вітряки: народне гуляння на Гощанщині

Щасливе
22.09.2017  11:15

 

Мрієте на один день поринути в атмосферу традиційного українського свята та отримати незабутні враження – завітайте на V обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки».

Місце та час проведення: с. Красносілля , 24 вересня 2017 року

Обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту створений з метою популяризації, вивчення народних звичаїв, обрядів, традиційного народного мистецтва, народних ремесел і кухні, що побутують у регіонах. Організаторами фестивалю є управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості, Гощанська районна державна адміністрація, Гощанська районна рада, відділ культури і туризму Гощанської районної державної адміністрації, Красносільська сільська рада.

У мальовничому куточку Гощанщини, серед сіл, садів, лісів величавим свідком минулого є наш господар свята – Красносільський вітряк. Побудований чехом Іваном Клічником ще у 1895 році і зберігся донині як один з найстаріших в Україні. Ця пам’ятка деревинної архітектури належить до різновиду стовпових вітряків. Стіни вертикальні, каркасної будови, обшиті дошками до самого низу. З чотирьох кутів вітряк спирається на колодки. Увесь корпус споруди обертається залежно від напрямку вітру. Святкове дійство проходить на галявині біля красносільського вітряка, адже ця мальовнича місцевість зберігає історію рідного краю. Побувавши тут, поринаєш у атмосферу побутування давніх звичаїв та обрядів.

За п’ять років на фестивалі побували колективи з усіх куточків Рівненської області, зокрема відомі на Рівненщині зразковий аматорський ансамбль «Росинка» с. Івачків Здолбунівського району, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Верес», народний аматорський ансамбль «Народні музики» з Острога, вокальний ансамбль «Криниченька» Рівненського району, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Дивоцвіт» Володимирецького району, народний аматорський фольклорний колектив «Здовбицькі молодички» Здолбунівського району.

А цьогоріч на свято запрошені: народний аматорський ансамбль народної пісні «Криниченька» та народний аматорський ансамбль танцю «Берізка» Березнівського району, народний аматорський фольклорний колектив «Родовід» Здолбунівського району, народний аматорський ансамбль української пісні «Золота осінь» Володимирецького району, вокальне тріо Корецького району, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» села Рокитне Костопільського району, народний аматорський ансамбль народної музики «Живограй» Острозького будинку культури, народне аматорське вокальне тріо «Дивоцвіт» Демидівського будинку культури, народний аматорський чоловічий ансамбль народної музики «Заграва» м. Кузнецовськ, народні аматорські колективи та солісти Гощанського краю.

Поспішають до цього величного раритетного млина, господарі Гощанського краю. Адже за традицією, вони ще до початку святкового дійства встановлюють курені сільських культурно-дозвіллєвих комплексів Гощанщини. У тих куренях пригощають всілякими напоями, найсмачнішими стравами, приготовленими за старовинними рецептами, запашними пиріжками. Вам запропонуємо не лише посмакувати стравами національної кухні, а й відвідати виставку виробів народних умільців. Для гостей та учасників фестивалю цікаво буде оглянути виставку оберегів, кожний з яких представляє сільську раду нашого району. До ваших послуг – миттєве фото, майстер-класи народних умільців. Запропонуємо Вам посмакувати традиційним кулішем та ухою, приготовленими на вогнищі в казані. У ході фестивалю традиційно проводитиметься розіграш лотереї. А також ви зможете взяти участь у народних іграх та козацьких забавах . Залишить незабутнє враження екскурсія по вітряку, якому понад сто років.Фольклорне обласне свято згуртовує людей, вражає своєю самобутністю й творчим піднесенням.

Джерело: http://goschakit.at.ua/index/krasnosilski_vitrjaki/0-93

, , , , , , , переглядів: 3 250Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *