Крик душі рівнянки або чому не варто колядувати в онкогематології

13.01.2020

Крик душі рівнянки або чому не варто колядувати в онкогематології

Зараз період, коли багато хто ходить з колядками по різних закладах. В людей є бажання з колядою відвідати онкогематологію. Але цього не варто робити, чому – пояснює керівник БО “Скарбниця надії” Мар’яна РЕВА:

Вибачте, я не хочу нікого образити, але пропускати крізь пальці такі ситуації теж не можу.
Дуже багато людей зараз колядують і це справді прекрасно!!!!! Люди організовують вертепи, славлять новонародженого Ісуса Христа.
Це справді дивовижно, що люди і цілі церковні громади хочуть передати кошти в онкогематологію. Але є кілька проблем, які я бачу по дзвінкам та повідомленням.
Вибачте, це буде крик душі, бо вчора та сьогодні я вже мала три таких розмови. Люди просили сказати коли краще прийти в онкогематологію і дуже ображались коли я казала що йти не треба.
1. Багато громад та вертепів хочуть прийти в гематологію і заколядувати там. Повірте, що це зайве. Діти з ослабленим імунітетом під час або після хімії, з низькими лейкоцитами, яким потрібне обмеження в контактах з іншими людьми, опиняються по кілька разів на день серед десятка людей, котрі приходять з вулиці. Колядники не завжди думають про те, що кашель чи нежить однієї людини може бути шкідливим для кожної дитини в онкогематології, що через інфекцію діти можуть переривати курс хіміотерапії і втрачати шанс подолати рак. Повірте, що мами страшенно бояться цих інфекцій, високої температури, бо це знову купа ліків і 2-3 тижні втрачено.
Я говорила з колядниками на цю тему минулого року, але відповідь одного організатора вертепу мене вразила: “Так, я знаю що Ірод кашляє, але без нього ми не можемо показати вертеп. Бо в нього важлива роль і він гарно співає “
2. Гроші. Всі хочуть прийти у відділення і роздати гроші. В кожну палату по кілька гривень. Це вкрай неефективно. Бо в гематології є діти, які мають зібрані кошти. Є ті, хто лікувався 5 років тому і зараз приїхав на планову перевірку. Є діти, які тут на кілька днів, в них не підтвердиться онкологія і вони забудуть про це відділення як про страшний сон. А ті, кому справді потрібна допомога залишаються без неї.
3. Цукерки і мандарини.
“Як же ми прийдемо до дітей з порожніми руками???” – запитують люди.
Будь ласка, не треба нічого нести. Це шкідливо. В гематології є 3-річна дитина з діабетом, її мама стоїть на порозі відділення і просить людей не заносити в їх палату цукерки. Всім іншим це теж шкідливо. Навіть банани якщо їх багато не потрібно нести.

А що ж справді треба? Треба ліки. Дуже дорогі ліки. Їх назва Октаплекс 500МО. Вони зупиняють кровотечу, яка після хіміотерапії може бути в будь-якої дитини. Ціна одного такого флакона 13-14 тисяч гривень. Якщо дитина закровила, треба одразу вводити перший флакон, через кілька годин другий і потім дивитись чи треба ще. Минулого разу ми знайшли в Рівному лише один флакон Октаплексу, другий нам везли зі Львова.
Це дуже важливі ліки. Вони важливіші за банани чи мандарини, які ви дасте в руки кожні дитині.

Я звертаюсь до представників громад. Я розумію що вам потрібно звітуватись за зібрані кошти. Я розумію, що фото вашого вертепу в онкогематології поруч з хворими дітками виглядає переконливо для звіту ваші громаді. Але повірте мені – витратити кошти на дорогу, на цукерки і роздати гроші по палатам це не найкращий варіант.

Будь ласка, якщо ви ще не прийняли рішення їхати в гематологію – не приймайте його. Якщо прийняли – подумайте чи воно вірне і чи буде корисним для дітей.

Допоможіть нам зібрати кошти на Октаплекс. Зараз треба купити мінімум 4 флакони, це 56 тисяч гривень. В ідеалі – треба флаконів 10 щоб вистачило для кількох дітей.
Благодійний фонд “Скарбниця Надії” придбає ліки, передасть їх на баланс лікарні і перешле вам на парафії повний звіт з копіями бухгалтерських документів.

P.S. Почитайте коментарі під цим дописом колег з інших благодійний фондів з інших міст. Я не перебільшую, проблема серйозна.

Будь ласка, будьте мудрими християнами.

Координатор Мар`яна Рева (098) 45 26 916

Реквізити для надання допомоги:
КАРТА ПРИВАТБАНК
№ 5169 3305 1506 8762 призначення платежу – добровільна пожертва на Октаплекс
(корпоративна карта БФ «Скарбниця Надії», але за банківськими правилами вона повинна бути емітована на фіз. особу – голову правління фонду, Реву Мар’яну Володимирівну)

КБ “Приватбанк”
ЄДРПОУ 37685693
БФ “Скарбниця Надії”
р/р UA543333910000026007054713460
Призначення платежу – на Октаплекс

, , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *