Місто-побратим Рівного відзначає 700-річчя

Щасливе
17.08.2017  15:09

Хтось віддає перевагу відпочинку на морі, хтось копошиться на дачі, а хтось оздоровлюється в санаторії. А якже романтика старого міста? Якщо ви насолодились строкатою архітектурою Львова та Чернівців, то вам слід пізнати перлину старої Польщі – місто Люблін. Цьогоріч місто відзначає 700 років з дати заснування!

Відео: Наталія Ляшук: “Люблін . 24 год. 13 серпня , “Потанцувки” … я теж там танцювала, мрію про такі танці в нашому місті”

Люблін . 24 год. 13 серпня , "Потанцувки" … я теж там танцювала, мрію про такі танці в нашому місті ; )

Опубліковано Наталією Ляшук 16 серпня 2017 р.

Люблін – одне із найстаріших польських поселень. Його історія веде лік з  VI століття, однак перша документована згадка промайнула лише у 1198 році. Зараз місто є центром Люблінського Воєводства, важливим промисловим, культурним і науковим осередком Польщі, подивитись на принади якого з’їжджаються сотні тисяч туристів з Європи і світу.

Між Краківською брамою і замком знаходиться історична частина міста. Звично для східноєвропейських містечок її називають площею Ринок. Чільне місце у цьому периметрі займає Стара Ратуша, зведена ще у XV столітті. Стара дерев’яна споруда горіла у 1389 році, відтоді її зовнішній вигляд неодноразово змінювався відповідно до віянь епохи. У стінах Ратуші у давнину розміщувався Коронний трибунал – найвища апеляційна інстанція, що обмежила королівську юрисдикцію.

Фото: http://blog.rossandhelen.com

Про культуру і архітектурні традиції XIV століття тутешнім і гостям міста нагадує Люблінський замок. Він знаходиться на височині. Той вигляд, який фортифікаційна споруда має у наші дні, замок отримав у XIV столітті, перетворившись із ренесансного замку у споруду в  неоготичному стилі. Хіба що мури круглої вежі і каплиці Святої Трійці – унікальної католицької церкви з візантійською розписом – є свідками подій  півтисячолітньої давності.

Фото: http://blog.rossandhelen.com

Фото: http://blog.rossandhelen.com

До 1954 року у стінах Люблінського замку сиділи в’язні, а зараз тут знаходиться Люблінський музей. У залах Люблінського замку у 1569 році була ратифікована Люблінська Унія, яка поєднала Польське Королівство і Литовське Князівство. Підніжжя замку доповнює Замкова площа.

Фото: http://blog.rossandhelen.com

Ще одна принада Любліна, Міські ворота, у  XIV столітті  слугували частиною міської оборонної стіни.  За часів короля Станіслава Августа Понятовського їх реконструювали, а на місці стін з’явилися будинки. Краківські ворота теж несли оборонну функцію, та саме через них шляхта в’їжджала у Люблін. Найстарішу нижню готичну частину трьохярусної споруди звели  в XIV столітті, через сто років до неї додалась двоповерхова ренесансна надбудова, а у XVI столітті Краківські ворота увінчав  восьмигранний бароковий купол.

Обов’язковим пунктом туристичної програми є відвідини Домініканського монастиря, що веде свій вік аж від XIV століття. Щоправда, опісля пожежі у  1575 році через реставрацію його вигляд змінився і набув ознак ренесансу.

Не залишився польський Люблін і без втілення свого символу в камені. Бронзовий фонтан у Краківському передмісті зроблений у формі козла – такого ж, як і той, що ласує виноградною лозою на гербі і прапорі Любліна.

Фото: RuTraveller

За матеріалами: https://korysne.co.ua/scho-podyvytysya-u-lyublini/

, , , , , , , переглядів: 1 902


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *