“Ми говоримо про наші здобутки і не приховуємо проблемних питань”, – Роман Шустик

Щасливе
06.03.2019  13:00

Головний лікар  Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука Роман Шустик разом з колективом провели публічний звіт перед громадою за 2018 рік.

  • Ми готові відверто говорити про наші здобутки і напрацювання, і не приховувати проблемних питань, – зауважив Роман Петрович.

Серед головних здобутків року, що минає у діагностичному центрі:

1. У складні для медицини часи вдалося не тільки зберегти центр, його високопрофесійний колектив, а й підсилити роботу молодими спеціалістами. Зараз діагностичний центр – це 14 сучасних відділень лікувально-діагностичного профілю. У діагностичному центрі працює 454 працівника, серед них – 6 заслужених лікарів, 10 кандидатів наук, один заслужений працівник охорони здоров’я.

2. Суттєво збільшилась кількість пацієнтів закладу. У 2018 році пацієнти з усієї Рівненської області відвідали діагностичний центр понад 217 тисяч разів. А це на 10 тисяч більше ніж у 2017 році. І це не випадковість, адже кількість пацієнтів закладу планомірно зростає щороку з 2015 року. Загалом за роки роботи Рівненський діагностичний центр прийняв понад 4 мільйона пацієнтів, з них – більше 500 тисяч дітей, 1,3 мільйони – жителів сільської місцевості, більше 5 тисяч учасників АТО, переселенців та біженців.

3. Рішенням Рівненської обласної ради від 07.12.2018 року №1217 заклад реорганізовано в комунальне підприємство «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради. Ми активно реалізовуємо всі необхідні заходи для успішного проведення реформи. Ми готові до нових умов роботи медицини, ми готові до конкуренції, ми вже клопочемо про включення нас до пілотного проекту МОЗ.

4. В структурі закладу функціонує сучасне відділення променевої діагностики, яке укомплектоване високотехнологічним обладнанням. У відділенні впроваджені та успішно використовуються високоінформативні методи діагностики. Відділення ультразвукової діагностики має можливість проведення досліджень органів шлунково-кишкового тракту, нирок, сечового міхура, молочної, щитоподібної залози, судин. У травні у центрі, завдяки підтримці Рівненська обласна державна адміністраціяРівненська обласна радаУправління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, запрацював новий суперсучасний 16-зрізовий комп’ютерний томограф General Electric Optima CT520. Старий однозрізовий комп’ютерний томограф рішенням Рівненської обласної ради передано Березнівській центральній районній лікарні. Всього за кілька місяців тут провели 2533 комп’ютерних томограм для пацієнтів.

5. Уже не перший рік у центрі працює відділення виїзної діагностики. У 2018 році наші лікарі здійснили 63 виїзди у найвіддаленіші села Рівненської області, обстежили 5560 пацієнтів. Виїзна діагностика в невеликих селах Рівненщини – постійний соціальний напрям роботи нашого центру. Адже це спрощує доступ до якісної діагностики для мешканців сільської місцевості. Обстеження та консультацію спеціалістів з Рівного вони одержують безпосередньо у своєму ФАПі чи лікарській амбулаторії. Виїзні бригади формуються за узгодженням з головними лікарями амбулаторій, беручи до уваги рівень захворюваності на дільниці, диспансерні групи із серцево-судинних захворювань, молочної залози, щитоподібної залози, жовчнокам’яної та сечокам’яної хвороби, репродуктивного здоров’я, діти із генетичною патологією.

6. Активно розвивається Центр літотрипсії. У 2018 його вдалося доукомплектувати необхідним обладнанням. Центр закупив отримав новий уретерореноскоп, що дозволило розширити спектр надання урологічної допомоги, зокрема при сечокам’яній хворобі. Невдовзі тут запрацює гольмієвий лазер, який дозволить проводити контактну літотрипсію (дроблення каменів) у будь-яких відділах сечового тракту сучасним методом, який вважається «золотим стандартом» у лікуванні в більшості розвинених країнах світу.

7. Налагоджена співпраця та обмін досвідом з лікувальними закладами всеукраїнського рівня. Ще з 2016 року при діагностичному центрі діє філія ДУ «Інститут серця МОЗ України». У Рівному постійно працюють виїзні бригади фахівців «Інституту серця». За 2018 рік пацієнтами філії ДУ «Інститут серця МОЗ України» стали 488 дорослих і дітей. З них – 116 пацієнтів прооперовані в «Інституті серця». Для порівняння у 2014 році, коли починалася співпраця між Рівненським діагностичним центром та ДУ “Інститут серця МОЗ України”, такі консультації отримали 194 пацієнти, а прооперовано було 44 хворих. Загалом за п’ять років співпраці фахівці «Інституту серця» зробили 20 виїздів до Рівного, проконсультували 1954 пацієнти, зокрема 1004 дорослих та 950 дітей. В подальшому 420 пацієнтів (21,5%) були успішно прооперовані в ДУ “ Інститут серця МОЗ України.”

8. Успішно працює у діагностичному і Обласний центр репродуктивної медицини, де у 2018 році отримали лікування 6112 пацієнтів. Невід’ємною частиною обласного центру репродуктивної медицини є унікальна ембріологічна лабораторія, яка відкрилась у 2017 році. Ця лабораторія отримала сертифікат, який підтверджує високий статус “Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

9. У центрі також відновили та впровадили кілька сотень унікальних лікувальних методик.

10. Завдяки співпраці діагностичного центру з ТОВ «НК «Нікомед» соціально незахищені верстви населення мають можливість безкоштовно обстежуватися і на приватному томографі, який працює в центрі. Завдяки домовленості понад 500 обстежень в рік проводяться безкоштовно за рахунок орендаря – ТОВ «НК «Нікомед».

11. Налагоджена робота з обстеженням та лікуванням учасників АТО. Маємо постійну співпрацю з ветеранськими організаціями. Забезпечуємо для захисників України безкоштовне обстеження та лікування.

12. Дбаємо у центрі і за енергозбереження та економію енергоносіїв. За три роки у закладі замінені всі вікна на енергозберігаючі. На фінансування з Державного фонду регіонального розвитку поданий проект з утеплення фасаду закладу, що дасть змогу значно економити на комунальних послугах.

13. На базі Центру створена і функціонує філія кафедри терапії №1 та медичної діагностики факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Діяльність кафедри вирішує питання підготовки та перепідготовки лікарів для потреб розвитку області. Особлива увага приділяється спеціалізації «сімейна медицина».

14. Наш центр має чимало схвальних відгуків від пацієнтів. Відвідувати його рекомендують одне одному тисячі людей. Зокрема, і в мережі Інтернет. Ми оперативно реагуємо на всі зауваження, скарги та пропозиції. Бо думка і рекомендація від людей для наш найважливіша. Всі охочі також можуть у будь-який час звертатися на сторінку діагностичного центру в мережі Facebook та особисто до головного лікаря.

, , , , , переглядів: 941


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *