На ринках України вдвічі подорожчали яблука

Щасливе
31.05.2017  22:19

У поточному місяці на ринках України та Польщі в півтора-два рази подорожчали яблука.

Ціни на яблука в Україні виросли мінімум в 1,5 рази. Таке зростання ціни стало зараз найбільш помітним, оскільки яблучний сезон завершується. А новий ще не стартував.

Згідно з даними «Інфо-Шувар», на найбільшому оптовому ринку західного регіону «Шувар» за останній місяць ціни на українські яблука зросли з 10-11 грн/кг до 15-16 грн/кг. Відзначається і ріст цін на імпортні яблука, зокрема польські. Якщо місяць-два назад привізні фрукти коштували 12-13 грн/кг, то зараз за них просять вже 17-20 грн/кг.

За словами експертів, це природне явище, оскільки і пропозиція яблук стала меншою. Більшість українських фермерів розпродали свій товар ще до березня. А ось в період з вересня по квітень яблука майже не виросли в ціні через велику пропозицію на ринку. Затримка ягідного сезону в цьому році також вплинула на формування попиту і вартості яблук.

Слід також зазначити, що подібна тенденція формування цін в цьому сезоні зафіксована і в сусідній Польщі, яка є головним постачальником яблук в країни СНД. Польські фермери пов’язують недолік пропозиції яблук в травні з тим, що велика їх кількість в цьому році пішла на переробку, а запаси фруктів в сховищах до літа вичерпалися.

, , , , , , , , , , переглядів: 1 220


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *