На Рівненщині цифровізують археологічний центр “Пересопниця”

квиток на автобус
Щасливе
09.02.2024  14:00
На Рівненщині створюють 3D-модель Пересопницького Євангелія та монастиря, де його написали. Це буде основою для мультика про українську Першокнигу, якій понад 460 років. Коротке анімаційне відео зроблять у рамках проекту з реновації виставкової зали та активізації виставкової діяльності культурно-археологічного центру “Пересопниця”. Його втілюють спільно з громадською організацією Town Image Studio.

Про це розповів Суспільному директор культурно-археологічного центру Іван Солодуха.

“Буде оновлений другий поверх, де знаходиться Пересопницьке Євангеліє, створена 3D-модель Пересопницького Євангелія, кращі його фрагменти будуть скануватися з факсимільного видання — мініатюри, наприклад, запис про те, що книга перебувала в Івана Мазепи. Буде й 3D-модель монастиря, де його написали. Це монастир Різдва Богородиці, який тут існував, а 1630 році був ліквідований. Його макет зробив археолог Богдан Прищепа за описами з інвентарних книг монастиря початку XVII століття. Є там опис і самого Євангелія”.

Це роблять у співпраці з громадською організацією Town Image Studio в рамках проекту з реновації виставкової зали та активізації виставкової діяльності. Фінансує Стабілізаційний фонд культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

“Це грант на 12 тисяч євро. Суть проєкту полягає в тому, що є виставкова зала, робимо там ремонт, мобільну виставку про Пересопницьке Євангеліє з аудіогідом. Окрім візуальних матеріалів на стендах, буде ще підготовлене анімаційне відео про Пересопницьке Євангеліє — хто переписував, які там є візуальні елементи цікаві, як книга жила увесь цей період, де вона зараз і в чому її цінність сьогодні. Для цього відео і створюються 3D-моделі Євангелія й монастиря. Воно буде розраховане широку аудиторію, щоб в доступному форматі нагадати про важливість Пересопницького Євангелія” — зазначила проєктна менеджерка Town Image Studio Олеся Гощук.

Презентувати виставку й анімацію про Пересопницьке Євангеліє в культурно-археологічному центрі планують до 15 лютого.

переглядів: 30


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *