Про це розповів Суспільному директор культурно-археологічного центру Іван Солодуха.
“Буде оновлений другий поверх, де знаходиться Пересопницьке Євангеліє, створена 3D-модель Пересопницького Євангелія, кращі його фрагменти будуть скануватися з факсимільного видання — мініатюри, наприклад, запис про те, що книга перебувала в Івана Мазепи. Буде й 3D-модель монастиря, де його написали. Це монастир Різдва Богородиці, який тут існував, а 1630 році був ліквідований. Його макет зробив археолог Богдан Прищепа за описами з інвентарних книг монастиря початку XVII століття. Є там опис і самого Євангелія”.
Це роблять у співпраці з громадською організацією Town Image Studio в рамках проекту з реновації виставкової зали та активізації виставкової діяльності. Фінансує Стабілізаційний фонд культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
“Це грант на 12 тисяч євро. Суть проєкту полягає в тому, що є виставкова зала, робимо там ремонт, мобільну виставку про Пересопницьке Євангеліє з аудіогідом. Окрім візуальних матеріалів на стендах, буде ще підготовлене анімаційне відео про Пересопницьке Євангеліє — хто переписував, які там є візуальні елементи цікаві, як книга жила увесь цей період, де вона зараз і в чому її цінність сьогодні. Для цього відео і створюються 3D-моделі Євангелія й монастиря. Воно буде розраховане широку аудиторію, щоб в доступному форматі нагадати про важливість Пересопницького Євангелія” — зазначила проєктна менеджерка Town Image Studio Олеся Гощук.
Презентувати виставку й анімацію про Пересопницьке Євангеліє в культурно-археологічному центрі планують до 15 лютого.