На Рівненщині говорили про солідарність польського і українського народів

квиток на автобус
Щасливе
21.10.2023  20:21

Два дні поспіль, 19-20 жовтня, відбувалася міжнародна конференція «Солідарність народів», яку присвятили співзасновниці легендарного руху Солідарність Анні Валентинович і польсько-українським відносинам. Організатори заходу – Національний університет «Острозька академія».

Традиційно конференція почалася зі спільної молитви за свободу та співпрацю України і Польщі. А далі – два дні сповнені розмов і дискусій про Анну Валентинович, солідарність між нашими народами, долання взаємних непорозумінь і перспективи подальшої співпраці.

 

“Усі ми усвідомлюємо, що зараз маємо можливість провести цю конференцію й жити відносно в мирних стосунках завдяки неймовірному героїзму українських воїнів, які захищають не тільки Україну, але і всю Європу від нашого найлютішого ворога. Ми сьогодні будемо говорити про солідарність і персоналії. Стосунки українців і поляків закріплені тисячолітньою історією на генетичному рівні, і вже ніхто ніколи ці стосунки не розірве. Вважаю, що в цій історії чільне місце займе Анна Валентинович – українка, яка змогла об’єднати поляків, присвятила своє життя польській солідарності, віддала своє життя за Польщу. Cьогоднішня конференція – це лише початок того, що ми здійснюємо навколо цієї унікальної особистості, яка об’єднує два наші народи. Ми пишаємося, що це наша землячка. Ми знаємо про неї мало і ще дуже багато необхідно досліджувати, щоб розкрити всю сутність цієї людини. І я вважаю, що наші конференції в майбутньому будуть продовжуватися і вони стануть традиційними саме у стінах Острозької академії”, – зазначає ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник.

 

Одне із головних завдань конференції – випрацювати рефлексію над різними аспектами польсько-українських стосунків. Особливо – міжнародної солідарності:

 

«Нам надзвичайно приємно що у стінах Острозької академії відбувається ця конференція. Дуже тішить, що зібралося коло справжніх приятелів нашого університету й України. Щиро дякуємо колегам за таку ініціативу щодо проведення конференції. Одним із мотивів того, чому обрали саме таку назву конференції стало те, що Анна Валентинович – це солідарність. Якщо йдеться про сучасні польсько-українські відносини – це теж солідарність. На мою думку, у нашому розумінні політики не вистачає саме звертання до таких основоположних категорій як солідарність, спільне благо, політична дружба. Велика перевага нашої конференції в тому, що ми можемо не обмежуватися лише певною тематикою, але обговорити цілісність і показати різнобіччя того, що ми називаємо «солідарністю народів», – зазначає проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.

 

 

У перший день конференції відкрилася виставка присвячена Анні Валентинович.

, , , , переглядів: 160


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *