Слідчі слідчого управління ГУНП в Рівненській області закінчили досудове розслідування та за погодження прокуратури скерували до суду кримінальне провадження із обвинувальним актом за фактом сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчиненому шляхом надання засобів, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням службового становища за частиною 2 статті 332 КК України. Крім того, один із обвинувачених відповідатиме ще й за одержання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Викрили зловмисників поліцейські спільно із оперативниками управління стратегічних розслідувань у Рівненській області та працівниками СБУ в області.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець одного з університетів Рівного залучив до незаконної діяльності двох осіб, які допомагали громадянам Туркменістану під виглядом студентів отримувати документи для перетину кордону та в подальшому — на легальне перебування в Україні. Для іноземців оформлювались запрошення на навчання в Україні та вирішувались інші організаційні питання. Студенти-мігранти отримували посвідку на тимчасове проживання в Україні, втім перебували тут в особистих цілях, не пов’язаних із навчанням.
Таким чином в Україну в’їхали 13 жителів Туркменістану.
Зібравши достатньо доказів, слідчі СУ повідомили про підозру організатору — 44-річному рівнянину та двом спільникам — 32-річному уродженцю Туркменістану та 28-річній жительці Здолбунова за частиною 2 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
На період досудового розслідування підозрювані перебували під нічним домашнім арештом.
Відтак, тепер долю трьох обвинувачених, які свою провину заперечують та не співпрацювали з органами досудового розслідування, вирішуватиме суд.
Санкція інкримінованої зловмисникам статті передбачає до семи років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.