На Рівненщині відкриють п’ять нових виробництв

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
02.06.2023  14:00

 

На території колишнього цегельного заводу у Рівному розгорнулося масштабне будівництво. Загальна площа – 6,5 гектарів. Невдовзі тут з’явиться п’ять нових виробництв: із фасування круп, виготовлення чаїв, спецій, макаронів та безглютенових солодощів.

Інвестори розглядали можливість такого будівництва у різних областях України, однак, у результаті обрали саме наш регіон.

Місце майбутнього виробництва відвідали заступник голови ОДА Ігор Тимошенко та директорка Департамент агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надія Переходько.

Будівництво стрімко розвивається – розпочали у 2021 році, вісім місяців тривав демонтаж старих конструкцій, а вже за рік тут з’явилися нові просторі приміщення. Сьогодні продовжується внутрішнє оздоблення, проводять благоустрій території та вже розпочалися пусконалагоджувальні роботи.

Попри повномасштабне вторгнення, плани в інвесторів лишалися незмінними – продовжувати роботи, ділиться Олена Ярощук.

На сьогодні інвестиції лише у будматеріали склали понад 75 млн гривень.

«Війна стримала лише процес закупівлі будматеріалів. Ми налаштовані на перемогу і вже на осінь плануємо запустити першу чергу виробництв. Наші потужності будуть відповідати європейським стандартам. Працюватимемо як з національними, так і торговими мережами з-за кордону. У більшості ми націлені на експорт. Тому все відбувається чітко за погодженням міжнародних аудиторів”, – розповідає пані Олена.

Більшість обладнання – українського виробництва™️. Проєктант також вітчизняний. Наразі тут працює декілька десятків робітників, переважно переселенці. У майбутньому буде створено понад 800 робочих місць. У майбутньому також планують налагодити переробку риби та молока.

У проєкті передбачені сучасні засоби протипожежної безпеки та мікроклімату, а також унікальне очищувальне обладнання.

Подбали і про енергоефективність – встановили теплові насоси, а задля екстрених ситуацій приготували потужні генератори.

«Будівництво таких масштабних проєктів під час війни – це справжня економічна зброя. Бізнес також скористався “плечем” підтримки від держави – двома видами вітчизняних програм. Це «Доступні кредити 5-7-9%» та грант для переробних підприємств. Загалом вдалося залучити майже 44 млн гривень з державного бюджету. У майбутньому цей інвестиційний проєкт може стати одним із найбільших виробництв у галузі харчопереробки на території Рівненщини», – підсумував Ігор Тимошенко.

переглядів: 299Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *