На Рівненщині запрацює спеціальний простір для ВПО

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
02.06.2023  16:00

 

У Рівному представили проєкт Простору інтеграції для внутрішньо переміщених осіб. Це буде хаб з багатофункціональними сервісами. Там ВПО зможуть отримати юридичні та психологічні консультації, а також соціальну чи гуманітарну допомогу. Окремо пропрацьовують алгоритми щодо працевлаштування, релокації бізнесу чи відкриття власної справи. Про це розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська під час брифінгу.

Серед спікерів також були – голова правління благодійної організації «100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич та керівниця ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області Юлія Шигорева.

«Нині в приміщенні ведуться ремонтні роботи, а його відкриття заплановане на осінь. Площа будівлі, у якій буде зроблено ремонт –300 м2. Вартість робіт – 5,8 мільйонів гривень. Гроші виділив Гуманітарний фонд для України / UHF. Простір інтеграції створюється для переселенців та постраждалих внаслідок війни, які приїхали до Рівного з інших регіонів, щоб швидко та зручно адаптуватися», – розповіла Людмила Шатковська.

Нагадаємо, що через повномасштабну війну в Україні, Рівненська область прийняла 86,3 тисячі осіб, з них 53 тисячі залишилися проживати.

 

«Простір стане місцем максимальної допомоги вимушено переміщеним особам та швидкої соціальної адаптації на Рівненщині. Працівники Національної сервісної служби прийматимуть громадян, надаватимуть консультації, у разі потреби, переадресовуватимуть їх до місць компактного проживання чи громадських організацій, для отримання допомоги», – розповів Юрій Лазаревич.

Як додала Юлія Шигорева, простір стане місцем співпраці та взаємодії місцевих громадських організацій, волонтерів та влади. Це буде хаб, який зможуть використовувати громадські організації для роботи. Також передбачена можливість проживання до 2 діб за нагальної потреби.

Проєкт став можливий завдяки підтримці Рівненської ОДА та стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенція сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТР ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.

переглядів: 263Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *