Нацрада рекомендує уникати некоректної лексики щодо російських військових на телебаченні

Щасливе
23.05.2024  08:00

14 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України оприлюднила нові рекомендації, які закликають уникати вживання некоректної лексики щодо російських військових.

У документі під назвою “Пропозиції до критеріїв віднесення інформації до ненависті, що розпалює, відмінність і жорстокість” зазначено, що такі вирази, як “орки”, “чмоні”, “русня” та інші, не сприяють об’єктивному та відкритому інформуванню громадськості.

У рекомендаціях Нацради йдеться про те, що використання образливої лексики щодо представників окупаційної російської армії, військової та політичної адміністрації може негативно впливати на сприйняття медіа як надійного джерела інформації.

У Рівному утеплюють дитсадок за кошти нефко

Ці рекомендації викликали неоднозначну реакцію у суспільстві. Багато українців вважають, що такі вирази є природною реакцією на агресію з боку Росії та спосіб висловити своє ставлення до окупантів. Проте є й ті, хто підтримує позицію Нацради, вважаючи, що професійна журналістика має дотримуватися високих етичних стандартів навіть у часи війни.

Відповідно до рекомендацій, медіаорганізації повинні переглянути свою редакційну політику та уникати вживання образливої лексики у своїх матеріалах. Це включає як новини, так і аналітичні статті, репортажі та інші форми журналістської діяльності.

переглядів: 60


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *