Нардеп з Рівненщини Василь Яніцький: «Хай за мене говорять мої справи»

Щасливе
30.12.2018  11:00

Нардеп з Рівненщини Василь Яніцький: «Хай за мене говорять мої справи»

Народний депутат України по 155 виборчому округу Василь Яніцький – один із найефективніших депутатів області. «Хочете з ним поспілкуватися і про нього почути – приїжджайте в округ», – кажуть про нього. Сам Василь Петрович буває в рідних краях кожного місяця, а то й частіше.  Роботи вистачає – лише цього року з депутатського фонду Василя Яніцького північні райони отримали 30,5 мільйонів гривень державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Ще понад 47 мільйонів на розбудову та реконструкцію окремих об’єктів було виділено з Державного фонду регіонального розвитку. А це – і нові дороги, й освітлення, і ремонт шкіл, садочків, лікарень, будинків культури, і технічна модернізація, і нові стадіони та дитячі майданчики. Жодна галузь в окрузі не лишається поза увагою народного депутата.

 

Дороги

Днями відбулося урочисте відкриття 9.6 км нової дороги Прикладники-Зарічне. Ще минулого року Василь Яніцький особисто лобіював включення цієї дороги державного значення до програми «митного експерименту». І ось маємо результат – сучасна траса сполучила райцентр із сусідньою Білоруссю, замінивши стару розбиту бруківку. Оновлення дороги позитивно вплине на економіку регіону – пожвавиться рух транспорту, торгівля, пасажирські перевезення з-за кордону.

Також за сприяння Василя Яніцького були відремонтовані дороги в кількох населених пунктах: у Локниці Зарічненського району та селах Познань, Рокитне, Остки, Томашгород, Березове та Біловіж. А в селах Кухітська Воля, Серники та Млинок на Зарічненщині, у Літвиці на Дубровиччині, Дубівці на Володимиреччині та селі Рокитне з’явилося вуличне освітлення.

 

Освіта

Сучасна школа неможлива без сучасного обладнання. Цього року у Вараській гімназії з’явилася перша на Поліссі інтерактивна дошка MultyTuch, зображення на якій можна збільшувати і зменшувати дотиком пальців, обертати навколо осі. Це перетворює ті ж уроки анатомії на захопливу пригоду, оскільки дає можливість роздивитися будову тіла людини в найменших деталях. Також усі п’ять шкіл міста отримали по дві мультимедійні дошки, а Вараська ЗОШ №1 – спеціальне обладнання для кабінету робототехніки. Нова техніка, парти й комп’ютери надійшли і в інші школи округу.

За літні канікули десятки шкіл та дитячих садочків округу отримали кошти на ремонт дахів та заміну вікон на енергозберігаючі. У Старому Селі на Рокитнівщині, де один з найвищих у Європі рівнів народжуваності, було добудовано 15 нових навчальних класів.

Ще одним внеском у розвиток освіти є іменна премія Василя Яніцького «Інтелект», яка вручається уже восьмий рік поспіль. Це, по суті, єдина в області приватна премія, покликана стимулювати інтерес молоді до знань і до творчих пошуків.

 

Медицина

На контролі в депутата – і розвиток медичної галузі округу. За останні три роки практично в кожному райцентрі були капітально оновлені та модернізовані центральні районні лікарні. Сам він постійно долучається до покращення медичного оснащення закладів охорони здоров’я. Лише цього року Володимирецька та Дубровицька ЦРЛ, а до того ж і амбулаторія в Карпилівці на Рокитнівщині отримали нові кардіографи, Зарічненська ЦРЛ – монітор пацієнта «Біомед РМ-900», Дубровицька ЦРЛ – гематологічний аналізатор та обладнання для відділення реанімації, а у Вараші були закуплені білітестери. Також кошти на закупівлю сучасної техніки надійшли до Вараського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів ім. З.А. Матвієнко та інклюзивно-ресурсних центрів, які цього року відкрилися в Зарічному, Рокитному та Дубровиці, постійно осучаснюється технічне обладнання центрів первинної медико-санітарної допомоги краю.

Розвивається і сільська медицина. Цього року Василь Яніцький лобіював входження до Президентської програми з розвитку якісної медицини у сільській місцевості, яка передбачає будівництво нових і модернізацію існуючих фельдшерсько-акушерських пунктів,максимальної кількості об’єктів краю. За цією програмою уже розпочалося будівництво сучасних амбулаторій у Томашгороді та Блажевому на Рокитнівщині, а також у Морочному та Кухітській Волі Зарічненського району, Городці та Полицях Володимирецького району, у Кривиці Дубровицького району та в селах Людинь і Удрицьк (Висоцька й Миляцька ОТГ). Вартість кожної амбулаторії – від 5 до 6 мільйонів грн.

 

Спорт

Розвиток спорту на селі та пропаганда здорового способу життя – один із життєвих пріоритетів Василя Яніцького. Саме тому за останні три роки в краї іде активна розбудова спортивної інфраструктури: завершується друга черга реконструкції стадіону в Зарічному, триває будівництво культурно-спортивного комплексу в Бродниці та спортивного комплексу в Дубровиці. Підтримав народний депутат і ініціативу Дубровицького ліцею, допомігши з облаштуванням Народного стадіону. В десятках населених пунктів краю з’явилися дитячі та вуличні тренажерні майданчики. А в Зарічному за сприяння Василя Петровича згуртувалася і активно тренується своя футбольна команда.

Але справжнім святом став цей рік для юних футболістів. Ще минулого року в Зарічному та Вараші були відкриті сучасні міні-футбольні поля зі штучним покриттям. А цього року подібні футбольні майданчики з’явилися в Дубровиці, Володимирці, Рокитному, Людині та Милячі. І справжнім сюрпризом для юних футболістів став приїзд легенд Київського «Динамо» – Василя Раца та Вадима Євтушенка.

 

Культура

Активну підтримку народного депутата відчуває і культура краю. Це і реконструкції багатьох закладів культури та модернізації їх оснащення, на що, дякуючи Василю Яніцькому, регулярно надходять кошти до місцевого бюджету. І регулярні поїздки місцевих колективів на конкурси та телепрограми. І започаткована ним «депутатська поличка» в бібліотеках, куди регулярно надходять новинки літератури.

Головна ознака культурного розвитку краю – це фестивалі, які стають візитівкою Полісся. Їх число за останній час не лише не зменшилося. Але й невпинно зростає: кілька років тому за сприяння депутата було відроджено фестиваль «Бурштиновий шлях», два роки тому у Бродниці з’явився фестиваль «Журавлина», а цього року мистецьку палітру Рокитнівщини прикрасив обласний фестиваль «Збериса, мой родоньку», який нагадав усе розмаїття традицій і звичаїв поліського весілля. А ще, за сприяння Василя Яніцького та його Благодійного фонду «Наш край» цього року на Дубровиччині відбувся обласний фестиваль-конкурс хорових колективів «Пісня – доля моя» імені Євгена Кухарця, на Рокитнівщині – «В Юзефіни на гостини», у Млинку на Зарічненщині – «Бурштиновий шлях».

І, звичайно, дні Дні сіл та міст чи храмові свята, на яких Василь Яніцький – бажаний гість. До речі, цього року у Вараші знаменита алея сакур, подарована місту ще вісім років тому, поповнилася новими деревцями. А Василь Петрович пообіцяв і надалі стежити за тим, щоб ці тендітні дерева щовесни тішили поліщуків своїм цвітом.

, , , , переглядів: 3 440
Один коментар
  1. Какие дороги? В с Остки дорога ушла как первый снег, а в с Беловеж ни какаго ремонта небыло, деньги отмыли ,а дорог нету, не обманывайте народ, но мы не дураки все понимаем скоро выборы.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *