Науковці з усіх куточків України зібрались у Рівному обговорити стан наукових досліджень під час війни

Щасливе
02.10.2023  11:41

У суботу, 30 вересня, напередодні Дня працівників освіти, Науково-дослідним інститутом публічного права спільно з Центром українсько-європейського наукового співробітництва у Рівному організовано та проведено Міжнародну науково-практичну конференцію: «Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану».

Модератором наукового заходу виступив відомий рівнянин – кандидат юридичних наук, професор, академік, віцепрезидент Науково-дослідного інституту публічного права Андрій Боровик.

Участь у науковому заході прийняло понад 100 науковців з 43 вищих навчальних закладів України, Польщі, Чехії, Молдови, Словаччини та Франції, причому понад 45 науковців, які представляли 30 навчальних закладів, особисто прибули до столиці Полісся для участі у конференції.

– Сьогодні ми всі зібралися в цьому залі, а хтось по той бік екрану щоб обговорити вкрай важливе питання. Питання науки під час війни. І я хочу запевнити, що кожна думка, яка сьогодні звучатиме у цьому залі, чи то академіка, чи здобувача ІІІ рівня вищої освіти буде вкрай важливою, адже в країні війна. І навіть той факт, що більшість науковців приїхали до Рівного у цей важкий для країни і для громадян час вже свідчить про те, що науку в Україні не зупинити – зазначив академік Андрій Боровик.

Варто зазначити, що кожна доповідь учасників наукового заходу супроводжувалась жвавою дискусією. Науковці порівнювали стан науки у регіонах, які вони представляють та знаходили спільні вектори подальшої співпраці.

Особливо жваво обговорювали доповідь директора Інституту держави і права імені В.М. Корецького, віцепрезидента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, академіка, заслуженого юриста України Олександра Скрипнюка щодо підготовки фахівців вищої кваліфікації в академічних установах в умовах воєнного стану.

Не менш актуальною була доповідь доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Олексія Дрозда щодо питань академічної відповідальності закладів вищої освіти.

Можливість участі науковців-українців у грантових програмах Франції розкрила дослідниця Лабораторії SAGE, Університету Стразбургу (Франція) доктор юридичних наук, професор Наталія Мішина, а питання участі у міжнародних стажуваннях та підвищеннях кваліфікації у Словаччині – президент Європейського інституту безперервної освіти Словаччини, доктор права, професор Йозеф Затько.

Доповідь-презентація «Трансформація парадигми у системі підготовки наукових кадрів у час воєнного стану» професора кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені лесі Українки, кандидата історичних наук, професора Мирослави Філіпович чітко показала недоліки у правовому регулюванні питання здобуття наукового ступеня в Україні та зумовила підготовку юристами-науковцями відповідних змін до законодавства.

Активну участь у науковому заході прийняли і представники військових навчальних закладів України. Зокрема питання мотиваційних чинників підготовки дисертаційних досліджень військовослужбовцями Національної гвардії України розкрив доктор наук з державного управління, професор, полковник Сергій Бєлай.

За результатами роботи конференції кожен її учасник з рук модератора наукового заходу отримав відповідний сертифікат, а окремі її учасники були удостоєні і високих наукових нагород.

– Колись Стів Джобс сказав: «Єдиний спосіб зробити видатну роботу – щиро любити те, що робиш»….Я думаю сьогодні у цьому залі зібрались люди, які не лише люблять науку, а навіть живуть нею – зазначив академік Боровик перед врученням нагород та сертифікатів.

Так, медалями «За самовіддане служіння науці» були нагороджені: доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Любов Крупнова; доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Олексій Дрозд; доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд, доктор юридичних наук, професор, директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Віхляєв.

Медалями «За активну міжнародну діяльність» нагородили доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, віцепрезидента Національної академії правових наук України Олександра Скрипнюка та кандидата психологічних наук, професора Наталію Терновик.

переглядів: 637


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *