15 квітня – День екологічних знань.
Популяризація екологічних знань, формування екологічної культури населення, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища та виховання у дітей і дорослих екологічного мислення усе це — незамінні складові сталого розвитку людства та його виживання.
Кожна людина повинна володіти запасом елементарних екологічних знань та вміти взаємодіяти з навколишнім світом. Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Діяльність по формуванню екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища — це запорука безпечного майбутнього для всього людства.
Кілька фактів про екологію:
- Сміттєзвалища на 35% складаються з пакувальних матеріалів.
- У Швеції електроенергію здобувають через спалювання сміття. Програму ініціювала влада країни. В останні роки в Швеції 50% сміття використовується для виробництва енергії.
- Компанія Nike, що випускає брендовий спортивний одяг, взуття та спорядження для спортсменів, приймає старі кросівки на переробку. Перероблену сировину використовують для створення нових споряджень та спортивних майданчиків.
- У північній частині Тихого океану спостерігається величезна сміттєва пляма, яку називають цілим Східним континентом сміття, що складається із відходів з пластику та поліетилену.
- 50% мешканців Китаю вживають у їжу забруднену воду. Рівень забруднення цієї води у кілька разів перевищує допустимі норми.
- Півтисячоліття – саме стільки треба, щоб повністю розклалася пластикова пляшка.
- Понад 10% поверхні нашої планети належить до категорії заповідних земель.
Тож, розширюючи свій кругозір, не забуваймо і про екологічну сферу, адже збереження природи залежить від нашого ставлення до неї.
Джерело: Нобельський національний природний парк