Оксана Лозова: “Найголовніше зараз мати віру і надію на краще!”

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
09.01.2019  14:00

Оксана Лозова: “Найголовніше зараз мати віру і надію на краще!”

2018-й – ще один рік, який увійде в історію України під знаком боротьби, надій і сподівань на краще. Добігають останні його місяці, а тому саме час підбити перші підсумки. Власними враженнями та думками ділиться Оксана ЛОЗОВА – відомий у Рівному лікар-педіатр та очільниця обласного осередку “Радикальної партії Олега Ляшка”.

Пані Оксано, як ви оцінюєте рік, що минає?

– Він був складний для всього українського народу. Пересічним українцям, на жаль, жити краще не стало. Перш за все закінчення 2018-го ознаменувалося подорожчанням тарифів на споживання газу, що боляче вдарило по кишені кожного з нас. І це при тому, що Україна може забезпечити cвоїх громадян власним “блакитним паливом”! Значні родовища газу наявні навіть у Західній Україні. А натомість ми купуємо його з-за кордону. Чи веземо вугілля зі США. А це впливає на собівартість, яку мусять оплачувати українці. Минулоріч, коли ми виходили на протести на “Тарифний майдан”, то попереджали, що може бути подібний стан справ. Проте, на превеликий жаль, не отримали очікуваної підтримки від людей.

 

Біда ще й в тому, що населення стало залежним від субсидій. Якщо в інших країнах тільки частина мешканців клопочеться про допомогу від держави, а більшість здатна оплатити рахунки, то в Україні лише невелика кількість домогосподарств може оплатити рахунки, а більшість очікує на підтримку. Але така політика неправильна, адже безглуздо надіятися, що така держпоміч – вічна. Однак, це певним чином знесилює громадянське суспільство, адже ми не прагнемо до вдосконалення енергоефективності, до, як уже було сказано, використання власних ресурсів, лише очікуємо поміч з Держбюджету. Але це не єдина проблема – ті ж субсидії дуже тяжко оформити. Мені відомо чимало складних життєвих ситуацій щодо цього.

 

– Розкажіть, будь ласка, детальніше…

Люди буквально зі сльозами на очах розповідають про скрутні обставини, в які вони потрапили. Наприклад, до обласного осередку “Радикальної партії” звернулася літня рівнянка, яка розповіла, що у її квартирі прописана ще одна людина, про яку вже не чутно понад десять років й невідомо, де вона знаходиться. А тому немає жодної можливості, щоб її виписати. І це фактично – безвихідь. Подібних звернень – чимало. І юристи, які працюють в обласному штабі “Радикальної партії”, намагаються допомогти, адже ми працювали і будемо працювати заради блага простих людей. Я і мої соратники з усіх сил допомагаємо людям, адже розуміємо, як зараз кожному складно живеться.

 

Пані Оксано, а які тенденції в галузі медицини вам доводилося спостерігати у 2018 році?

– Без сумніву, що я продовжую медичну практику заради здоров’я моїх маленьких пацієнтів, й хочу зазначити, що і в цій сфері життя справи йдуть не найкращим чином. З дня на день мені доводиться бачити труднощі, які долають і діти, і їхні батьки. Буквально кілька днів тому до нас звернувся хлопчик. Три місяці тому не стало тата. Перед цим чоловік ніс службу в зоні Операції об’єднаних сил. Впевнена, що це стало причиною його смерті, оскільки змушений був жити в умовах постійного стресу. І на це варто теж звертати увагу, адже наші захисники отримують не лише фізичні поранення, але й психологічні травми, які потребують реабілітації. Однак, часто не отримують ні належної помочі, ні підтримки, ні, навіть, обіцяних фінансових виплат у повній мірі.

Скажіть, а ситуація в країні впливає на дітей та їх здоров’я?

– Так. Хоча може здатися, що вони до цього байдужі, але, як підтверджують деякі дослідження, часто через негативні події діти переймаються більше за дорослих. Нині часто розпадаються сім’ї – батьки їздять на заробітки, і соціальні зв’язки між членами родини послаблюються або й зовсім зникають, що теж руйнує дитячий світогляд і самопочуття. Понад це, в Україні досі не сформована традиція профілактичних щорічних оглядів, коли спеціалісти можуть виявити можливі захворювання на початковій стадії та призначити дієве лікування. Думаю, формувати цю корисну звичку – піклуватися про власне здоров’я – треба з дитячого віку.
Як на ваше переконання, що потрібно зробити, щоб змінилася ситуація на краще?

Попереду вибори, що мають відбутися в кінці березня. І зараз потрібно не помилитися з вибором. На мою думку, найкращий майбутній Президент України – Олег ЛЯШКО, оскільки він, як ніхто інший, розуміє потреби простих українців і має реальну програму, яка зробить Україну сильною і по-справжньому незалежною. А ще зараз потрібно мати віру й надію на краще. Нас, переконана, очікують позитивні переміни!

 

, , , переглядів: 587


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *