Олег Мізинець: «Правильно підібраний слуховий апарат і трохи терпіння допоможуть вам знову відчути всю повноту життя»

Щасливе
25.11.2023  10:00

Його стаж роботи – 28 років. За цей час він знає усі найкращі підходи до лікування проблем зі слухом маленьких та дорослих пацієнтів. Олег МІЗИНЕЦЬ – лікар-сурдолог вищої категорії Рівненської обласної клінічної лікарні за версією журналу “РІВНЯНИ” став сурдологом року.  Про вчасне звернення до сурдолога, діагностику проблем зі слухом та вибір слухових апаратів – говоримо з Олегом Миколайовичем.

– У яких випадках людина має зреагувати на зміни у сприйнятті звуків? Що може стати поштовхом для звернення до сурдолога?

– Якщо людина зрозуміла, що почала важко сприймати мову співрозмовників, часто перепитувати, відчувати дискомфорт при групових бесідах, постійно підвищувати гучність телевізора (комп’ютера), сильно напружувати слух у кіно або театрі, погано сприймати інформацію на слух – це є приводом для звернення до лікаря-сурдолога. Що стосується дітей, то дорослі звертають увагу на те, що дитина “неслухняна”, демонстративно погано поводиться, “не хоче чути” батьків, неуважна, погано говорить. На ці скарги потрібно завчасно реагувати, адже можна пропустити набагато серйознішу проблему погіршення слуху. Щоб цього уникнути, слід обов’язково проконсультуватися з фахівцем, оскільки слух має важливе значення для гармонійного розвитку дитини.

– Які зараз ви бачите основні причини погіршення, а то і втрати слуху?

– Основними причинами зниження слуху у людей можуть бути вікові зміни. Приблизно одна з трьох осіб похилого віку стикається зі зниженням слуху. Відбувається це з огляду на природне “зношування” органів слуху і порушення передачі сигналів до слухового нерва. Найчастіше процес незворотний і необхідна корекція за допомогою слухових апаратів. Вплив постійного шуму й гучних звуків, а також травми голови, побічна дія деяких ліків. Принцип той самий, що і з віковою приглухуватістю (по суті, через зовнішні чинники відбувається передчасне “старіння” органів слуху). А також хвороби середнього вуха. Сюди належать запальні процеси у середньому вусі (отити), порушення рухливості кісточок (отосклероз), пошкодження органів слуху. Як правило, хвороби середнього вуха успішно лікуються медикаментозним або хірургічним шляхом.

– Сучасна діагностика слуху, яка вона і чому не варто боятися обстеження?

– Комплексна діагностика слуху складається з огляду лікаря-сурдолога, відео отоскопії, аудіометрії та тимпанометрії, розшифрування результатів, постановки діагнозу та надання рекомендацій. Обстеження не спричиняє дискомфорту для пацієнта та займає лише 40 хвилин часу.

– Слухові апарати – це вихід з ситуації, але багато людей їх бояться. Чому не варто мати побоювання? Чому важлива консультація фахівця?

– Жити й чути потрібно вже сьогодні, а не завтра. Поганий слух може стати серйозною проблемою і провокувати дискомфорт. Але для впадання у депресію немає абсолютно жодних підстав. Помилка багатьох недочуваючих людей полягає у тому, що вони не шукають спосіб розв’язання проблеми, а просто пристосовуються до неї. Проте, правильно підібраний слуховий апарат і трохи терпіння допоможуть вам знову відчути всю повноту життя. Щоб уникнути прикрих помилок й непорозумінь при слухопротезуванні, потрібно звертатися виключно до фахівців. Слухові апарати з кожним днем стають все більш досконалими та користуються все більшою популярністю. Але, акцентую, що підібраний пристрій має бути індивідуально, на основі проведеного обстеження. Слуховий апарат, куплений без діагностування, може не лише не принести очікуваних результатів, а навіть зашкодити.

 

 

Олег Мізинець

Закінчив Тернопільський державний медичний інститут ім. Горбачевського у 1995 році. Інтернатуру проходив у м. Львові. Свою трудову діяльність розпочав з посади лікаря-отоларинголога Дубровицької центральної районної лікарні. Потім працював отоларингологом у Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення, лікарем-сурдологом Рівненської обласної дитячої лікарні. Зараз – лікар-сурдолог вищої категорії РОКЛ.

 

переглядів: 253


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *