Острозька академія отримає кошти на впровадження європейських студій

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
30.08.2017  16:23

Острозька академія отримає кошти на впровадження європейських студій

Програма імені Жана Моне є однією із освітніх програм Європейського Союзу. Її метою є підвищення знань про Єпропейський Союз та про принципи європейської інтеграції. Програма передбачає стимулювання викладання навчальних курсів в рамках європейських студій, проведення досліджень, а також налагодження міжкультурного діалогу. Про деталі виграного гранту інформує “Район.Острог”.

Цьогоріч викладачами Національного університету «Острозька академія» Віталієм Лебедюком, Дмитром Шевчуком та Оленою Шершньовою було підготовлено ґрантовий проект, який взяв участь у конкурсі імені Жана Моне і переміг, отримавши кошти від Європейського Союзу на його реалізацію. Про це повідомляє прес-служба Національного університету «Острозька академія»

Проект має назву «European Values and Identity Studies» і передчає підготовку і впровадження в навчальний проект освітнього модулю, що складатиметься із трьох навчальних курсів з проблем європеїстики. Крім того, в рамках проекту буде проведено наукові конференції з питань європейської ідентичності, круглі столи із участю науковців з Греції, Литви та Польщі, видання наукових посібників та підготовку масового відкритого онлайн-курсу.

Навчальні курси, що читатимуться в рамках реалізації даного проекту, орієнтовані на студенів різних спеціальностей — «Культурології», «Журналістики», «Політології», «Міжнародних відносин». Вони мають переважно міждисциплінарний характер і мають на меті усебічно представити слухачам основні аспекти формування та функціонування системи європейських цінностей. Особлива увага буде звернута також на проблему європейської ідентичності, процес її формування в історичній перспективі та на сучасному етапі.

«Ми отримали досить високу оцінку за наш проект — 92 бали із 100. Для нас перемога у цьому проекті дає можливість інтенсифікувати розвиток в Острозькій академії напрямку європейських студій. Ми уже декілька років поспіль проводимо міжнародні конференції з питань ідентичності, у нашому університеті читаються окремі курси з європейської культури, політики, права. Однак реалізація даного проекту дозволить рухатися в бік інституціоналізації європеїстики і наступним нашим кроком участі в програмі ім. Жана Моне буде підготовка ґранту на створення кафедри європеїстики», – зазначив Дмитро Шевчук, декан гуманітарного факультету, один із авторів даного проекту.

Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 року. За 16 років участі нашої держави в освітніх програм Європейського Союзу українські університети отримали фінансування на реалізацію 61 проекту. Разом з тим програма Жана Моне має один з найбільших конкурсів серед освітніх програм Європейського Союзу — в середньому 10 проектних заявок на отримання гранту. Щороку до проектних заявок посилюються вимоги.

«Наприклад, минулого року, щоб отримати фінансування потрібно було набрати 83 бали зі 100, а в цьому році вже 87,5. Тому перемога Національного університету «Острозька академія» це не лише перший крок в процес інституалізації освітніх стандартів, а й розширення освітніх можливостей для студентів наших спеціальностей. У рамках програми Жана Моне Європейський Союз виділяє кошти університетам на започаткування викладання дисциплін, обсягом не менше 40 годин, які стосуються розбудови європейської спільноти, європейського права, європейської економіки, європейської політики, історії європейської інтеграції тощо. Одним словом — це хороший початок з неймовірними можливостями!», – зазначив Віталій Лебедюк, декан факультету політико-інформаційного менеджменту, співавтор проекту.

http://ostrog.rayon.in.ua/news/39037-ostrozka-akademiia-otrimae-koshti-vid-es-na-vprovadzhennia-navchalnih-kursiv-z-problem-evropeyistiki

, , , , , , , , , переглядів: 957


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *