Отримали спадщину? – Поцікавтесь про її оподаткування

Щасливе
26.12.2017  14:34

Коли фізична особа отримує спадщину, постає питання чи треба сплачувати податок. Якщо така особа відповідає певним критеріям, сплачувати до бюджету частку від вартості спадщини не доведеться. Проте, якщо вона цим критеріям не відповідає, їй доведеться сплатити певний відсоток.

Як роз’яснила начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб  ДПІ у м.Рівному Наталія Фесовець, для оподаткування спадщини можуть застосовуватися три ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО): нульова ставка, ставка п’ять відсотків, а також вісімнадцять відсотків.

Так, з 1 січня 2017 року, за нульовою ставкою ПДФО оподатковується спадщина, успадкована членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення, до яких відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, бабуся та дідусь, онуки.

Щодо інших категорій то фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичнихосіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини.

Що стосується спадщини, отриманої  від нерезидента, то вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Такий самий порядок оподаткування стосується і подарунків – оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення – за нульовою ставкою. Від інших – 5 відсотків, від нерезидентів – 18 відсотків.

Крім того, треба звернути увагу й на те, що немає необхідності в оцінці майна у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини(дарунків) об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини (дарунків), визначена згідно із законом.

Громадяни, які мають сплатити податок з вартості отриманої спадщини, повинні подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати свої доходи. Така декларація подається в строк до 1 травня.

Тобто, якщо громадянин у 2017 році отримав, наприклад, спадщину від тітки, він має до 1 травня 2018 року подати декларацію та сплатити податок до 1 серпня 2018 року. 

Зауважимо, що об’єкти спадщини, які оподатковуються ПДФО, також є об’єктами оподаткування військовим збором (1,5% від задекларованої вартості).

 

, , , , , , , , переглядів: 1 094


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *