Інспектори Департаменту муніципальної варти спільно з працівниками ДСНС проводять моніторинг щодо недопущення пожеж в екосистемах Рівненської громади. В останні дні зафіксовано значну кількість пожеж на відкритих територіях. Основна причина цих загорянь — свідоме спалювання сухої рослинності або умисний підпал.
Такі дії не лише шкодять екології, але й мають серйозні юридичні наслідки. За словами представників муніципальної варти, на порушників, яких виявляють під час підпалу, складається протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 КУпАП. Штраф за такі дії становить від 340 до 1700 гривень.
Крім того, штрафують і працівники ДСНС. У випадку, якщо пожежа призводить до загибелі людей, масової загибелі тварин чи інших тяжких наслідків, винуватців можуть покарати позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Особливо важливо зазначити, що в умовах війни підпал сухої трави може розглядатися як диверсія, що робить такі дії ще більш небезпечними.
Моніторинг ведеться як з землі, так і з повітря, а також отримуються численні повідомлення від жителів громади. Тому сподіватися, що порушників не помітять, — марна справа. Закликаємо всіх мешканців утримуватися від підпалів сухої рослинності та пам’ятати про відповідальність за такі дії.
У Рівному на вулиці Стельмаха відновили освітлення після ДТП