Прогресивний рік розвитку та досягнень Рівненської обласної клінічної лікарні

Щасливе
24.01.2020  11:00

Рівненська обласна клінічна лікарня – це без перебільшення найкращий лікувальний заклад нашої області, де тисячі пацієнтів щороку проходять якісне лікування. Тут без свят та вихідних допомагають тим, кому необхідна медична допомога, щоб покращити якість життя чи більше – врятувати його. Тисячі оперативних втручань щомісяця – це робочі будні фахівців РОКЛ. Про досягнення та напрацювання колективу на чолі з головним лікарем ексклюзивно для журналу “РІВНЯНИ” розповів кандидат медичних наук, заслужений лікар України Іван ЗИМА.

 

– Підбиваючи підсумки року, що минає, варто говорити про наші напрацювання у двох напрямках. А саме – постійне вдосконалення знань та навичок наших працівників, покращення матеріально-технічної бази лікарні та застосування новітніх підходів у лікуванні різних захворювань.

– У рамках Україно-Німецької співпраці та на запрошення Prof.Ewald Hering у 2019 році відбулося стажування наших лікарів в Університетській клініці Johannes Wesling Klinikum Minden. Представники хірургічної, урологічної, ортопедо-травматологічної, анестезіологічної служб нашої лікарні працювали у структурних підрозділах клініки за своїми напрямками! Це дуже корисний досвід для нас, і надзвичайно приємно, що у нас налагоджена така співпраця з німецькими колегами.

– Впродовж останніх двох десятиліть пацієнти з інсультом лікувались на шести ліжках палати інтенсивної терапії для хворих з мозковим інсультом неврологічного відділення. Починаючи з 2014 року, щорічно таких пацієнтів налічувалось в межах 220-250, що унеможливлювало вчасно охопити високоспеціалізованою медичною допомогою усіх, хто її потребує.

Для досягнення ефективності результатів лікування необхідна продуктивна співпраця лікарів неврологів, реаніматологів, нейрохірургів, судинних хірургів та організація ургентного поетапного інструментального обстеження і лікування за загальноприйнятими стандартами, що обумовило необхідність створення у закладі Обласного інсультного центру на 12 ліжок. Цьогоріч це сталося.

Неврологи Центру є піонерами в Рівненській області з проведення тромболізису (медикаментозного відновлення кровообігу ішемізованих ділянок головного мозку в перші три години від початку захворювання). Тільки цьогоріч проведено 15 тромболізисів при гострому ішемічному інсульті, що є одним з найвищих показників у Західному регіоні.

– Завдяки Проекту Світового банку на Рівненщині обласна лікарня отримала унікальне для нашої області обладнання – Електрофізіологічну лабораторію для проведення абляції WorkMate “Claris” (США). Складна назва, але за допомогою цієї системи проводять операції по лікуванню аритмії. Раніше для проведення операцій рівняни повинні їздити до Львова чи Києва, адже раніше на Рівненщині таких операцій не проводили.

– Також у рамках проекту Світового банку Сарненська центральна районна лікарня тепер має сучасний ангіографічний комплекс. Адже відповідно до планів реалізації проекту на базі цього медзакладу буде відкрито серцево-судинний центр з ангіографічною операційною та палатами інтенсивної терапії. Він обслуговуватиме мешканців північних районів Рівненщини, яким зможуть оперативно надавати допомогу при інфаркті міокарда та інших хворобах системи кровообігу. Нині відбувається підготовка до встановлення апарата і вже є навчені фахівці, які готові допомагати пацієнтам завдяки цьому сучасному комплексу.

– Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в Україні та зокрема в нашій області. Основними причинами смерті є інфаркт міокарда та інсульт. У 2019 році відділення Інтервенційної радіології, завдяки проекту Світового банку та МОЗ України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” отримало Електрофізіологічну установку з генератором для радіочастотних абляцій та програмованою ЕКС фірми St. Jute Medical, що дозволяє інвазивно діагностувати та лікувати складні порушення ритму – вже було проведено 8 таких втручань – спільно зі спеціалістами з інституту ССХ ім.Амосова. На кінець листопада 2019 року лікарями відділення виконано 902 коронарографіЇ та понад 600 стентувань КА, з них 281 – гострий коронарний синдром із елевацією ST.

– У Радивилівській райлікарні розширено можливості надання гемодіалізної допомоги пацієнтам. Таким чином частково вирішена проблема надання діалізної допомоги мешканцям цього району Рівненщини.

– Опікове відділення РОКЛ отримало цьогоріч нове обладнання, а саме – наркозно-дихальний апарат, який є життєво необхідним для пацієнтів при опікових чи електро-травмах.

– Ще одне дійсно унікальне новітнє обладнання, яке у 2019 році отримала РОКЛ – це система вентиляції операційної палати та двокупольний хірургічний світильник, вартість яких складає 983 000 тис. грн. Їх встановили у центрі ортопедії, травматології та вертебрології. Кошти для придбання обладнання були виділені з обласного бюджету. Нова вентиляційна система – це сучасна подача ламінованих потоків стерильного повітря на операційне поле. Наявність ламінованого стерильного повітря – це один із факторів, який зменшує ризики розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень.

– Обласна клінічна лікарня пройшла до фінального етапу Гранту уряду Японії. Грантом передбачено забезпечення медичним обладнанням для блоку інтенсивної терапії опікового центру. Тож можна сподіватися, що поновлення матеріально-технічної бази лікарні триватиме далі.

Це тільки частина з того, що зроблено у Рівненській обласній клінічній лікарні впродовж 2019 року. А скільки всього заплановано на рік прийдешній! Впевнені, що ці плани стануть реальністю. Адже злагоджена робота колективу та прагнення створити кращі умови для лікування мешканців Рівненщини є кращим поєднанням, що дає ефективні результати.

 

, , , , переглядів: 816


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *