Рівне віддасть останню шану Героям

квиток на автобус
Щасливе
23.11.2023  14:17
Рівне попрощається із двома Героями, які віддали своє життя за нашу країну, – Василем Бенедюком та Максимом Чудіновичем.
Занадто добрий для цього світу, – саме так говорять рідні та близькі про полеглого Героя України Василя Бенедюка, якого всією громадою проведемо в останню земну дорогу.
Василь Бенедюк народився 9 вересня 1977 року в місті Рівне. Спочатку навчався в 23 школі, а далі продовжив навчання у ЗОШ за числом 19. Після завершення школи служив в армії, пройшов шлях від рядового до старшого сержанта.
Навчався наш герой в Київському національному університеті внутрішніх справ, за спеціальністю правознавство. Працював понад 20 років автослюсарем.
Захищати країну Василь пішов за власним бажанням у липні 2023 року. Спочатку пройшов навчання під Полтавою, а вже з 20-ого вересня був переведений для виконання бойових завдань в Бахмутський район.
– Батько говорив, що йде захищати насамперед нас – своїх рідних, а далі – рідну країну. На фронті йому було складно, в першу чергу морально. Говорив, що найважче – втрачати своїх побратимів, з якими ти разом проходиш службу, – пригадує донька Тетяна. Починаючи з першого ж виходу, рятував життя побратимів. А ще наголошував – якщо загинути, то краще швидко, а не залишатися калікою.
Добрий, позитивний, оптимістичний, щирий, дружелюбний – саме таким згадують Василя Бенедюка рідні та близькі, знайомі.
Найбільшою мрією чоловіка було дочекатися онуків, але, на жаль, цій мрії не дано було здійснитися…
– У якій би скрутній ситуації він не перебував, завжди вважав, що іншим складніше, і допомагав, ділився, а часто – віддавав останнє ближньому, – говорить сестра Галя. – Вася просто таки фанатично любив читати книги. Він був настільки світлою людиною, що здається, був надто добрим для цього світу…
Світлий, щирий та добрий старший сержант, стрілець-санітар Василь Бенедюк загинув 15 листопада 2023 року поблизу населеного пункту Андріївка Бахмутського району Донецької області при захисті Батьківщини.
 Максим Чудінович народився 30 грудня 1999 року у Рівному. Навчався у місцевій 9 школі, у кооперативному коледжі, а за тим – у Львівському торгово-економічному університеті за спеціальністю “Товарознавство та експертиза у митній справі”.
“Максим казав, що не бачить себе у роботі за спеціальністю. Тож іще до завершення навчання в університеті, у 2019 році підписав контракт із Національною гвардією України. Йому дуже подобалася служба, вважав це своїм покликанням,” – розповідає дружина Героя Валентина.
Повномасштабне вторгнення службовець Нацгвардії зустрів у Рівному. Проте спостерігати за боротьбою на відстані просто не зміг.
“Він хотів бути в вирі подій, ближче до зони активних бойових дій. Тож у березні цього року перевівся з Рівного у частину на Вінниччині. А вже звідти вирушив на передову. Максим завжди прагнув бути першим, активний, відстоював справедливість та українську церкву. Тож це було його свідоме рішення,” – продовжує Валентина.
Максим не розповідав дружині подробиць служби, лише зрідка не приховував втрати особового складу. А ще мріяв повернутися додому, аби бути разом із сім’єю, батьками й сестрою.
“Максим дуже любив життя, завжди доброзичливий, надзвичайно любив дітей, та й вони його. У нас є 2-річна донечка, але ми завжди хотіли мати іще діток. На жаль…” – продовжує дружина.
23-річний старший сержант Максим Чудінович загинув 27 липня 2023 року під час виконання бойового завдання зі стримування військової агресії російської федерації на Запоріжжі в результаті артилерійського обстрілу противником.
Прощання із Героями відбудеться завтра, 24 листопада, на майдані Незалежності о 10.00. Поховають їх на кладовищі “Нове”.
За повідомленням з офіційної сторінки Рівненської міської ради
, , переглядів: 176


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *