Рівненський фотограф розповіла про те, що впливає на вартість зйомки

Щасливе
18.09.2019  16:00

Дуже часто у соціальних мережах рівняни запитують про те, що вливає на вартість зйомки в того чи іншого фотографа. Так, відома у Рівному  Фотограф Наталія Якимчук поділилася своїми роздумами щодо цього питання. Жінка розказала, що на її думку є визначальним у визначеності вартості весільної фотозйомки.

Отож, що впливає на ціну весільної фотозйомки ?
1. В основному на мою думку впливає ім’я фотографа. Що це означає? Та певне кожен знає, що є відомі фотографи , є маловідомі і є ну геть новачки справи (деякі вже з досвідом, а хтось лише знімає своє перше весілля…)
Тому ПОРТФОЛІО дуже важливе, воно саме скаже за свого власника, адже якщо Ви обрали саме цього фотографа, значить Ви йому довіряєте, а його роботи Вам подобаються і Ви очікуєте, що саме так він відзніме та обробить Ваше весілля, як він то показує в свому Портфоліо,чи на сторінці в соцмережах. Порада : переглядайте не лише 2-3 фото найкращих з весілля, а все весілля, щоб зрозуміти наскільки якісно відзніме Вам цей фахівець Ваш неповторний день.
2. Досвід фотографа та якість його фотоапаратури має теж неабияке значення…адже відзняти весілля нелегка справа…Там поєднані різні види зйомки: на вулиці, в приміщенні (в темній церкві, переважно в темному кафе), іноді навіть і студійна зйомка, зйомка на заході сонця, зйомка в спеку о 12.00-15.00- коли сонце прям жарить пече і світла морище і потрібно вміти відзняти навіть в таких умовах.. Досвід репортажної та постановочної зйомки, зйомки пейзажів і портретів, навіть макрозйомки (обручок, квітів)….одним словом бути досвіченим весільним фотографом не так і легко… Досвідчені фотографи мають зазвичай дороговартісну апаратуру, яка в зйомці майже завжди гарно себе показує!
3. Досвід в обробці світлин, робота в фоторедакторах, вміння ретушувати певні складні речі…Іноді пишуть : “О, наші весільні світлини так гарно оброблені!” Стає цікаво на хвилинку, заходжу на сторінку і відразу ж “вертаюся ” назад, бо ані обробкою художньою, ані ретушшю там навіть і не пахне…та молодята щасливі – і це ж головне! Тобто вони знайшли, що шукали, дешево-сердито, але ж головне пам’ять, а вона ж лишилася!
4. На ціну звісно впливає кількість фото з художньою обробкою! Бо інакше й бути не може! Художня обробка та детальна ретуш справа нелегка, праце- і часомістка….Іноді одне фото можна робити і день і два і колись мені один відомий фотограф казав навіть тиждень робив 1 фото!!! Тому зазвичай або фотографи взагалі не віддають з детальною ретушшю або ж лиш декілька фото 10-20 а хтось і 30!
5. Загальна кількість весільних світлин….Отож, всі відзняті фото зазвичай проходять технічну корекцію, якщо фотограф звісно людина серйозна, то він не віддає Вам фото весільні через 2-7 днів…Чому? все дуже просто! З весілля зазвичай віддають не меньше 500-750 фото,а хтось і більше 900 світлин, а щоб віддати ті 500 фото , то відзнімається як мінімум 1500-2200 фото, це коли Вас знімає професійний фотограф….Отож, як Ви думаєте, чи можна за 2-7 днів переглянути світлини та видалити неякісні, технічно обробити поправити вдалі , конвертувати фото, зробити художню обробку відібраних найкращих світлин? Тому то віддача весільних фото триває 1-6 місяців! Не дивуйтеся, бо фотографи теж люди, вони працюють, подорожують, хворіють, мають діток, мають час на себе та власну родину…Та навіть банально іноді в місяць є 8-10 весіль або ж знімальних днів ! Отож, скільки ж часу потрібно буде, щоб їх всі віддати?
6. На ціну також впливає кількість відзнятих відпрацьованих годин! Що ж це значить? Фотограф може відзняти лиш прогулянку, чи вінчання та прогулянку, лише ЗАГС, лише студійна зйомка наречених, може бути весільний пакет від ранку і до першого танцю, може бути від ранку і до кінця весілля так званий пакет ” До Фати”… Або ж можуть бути різноманітні економ пакети аж до преміум зйомки, де віддається велика кількість фото та багато світлин з художнім редагуванням….Отож обговорюйте такі речі зазвичай з Вашим фотографом!
7. Місце проведення весілля теж впливає на ціну! Що це значить? Все досить просто, коли мене просять відзняти весілля в Києві, Львові, Луцьку чи ще деінде, куди я повинна їхати 2,5-6 годин, думаєте це дешево коштуватиме і не вплине на ціну? Зазвичай моя порада: Шукайте фотографа в своїй місцевості…Та буває пара от хоче от саме певного фотографа тому й платить трішки дорожче + звісно оплата проїзду іноді навіть йому готелю для ночівлі …
8. Впливає також амортизація фототехніки…Якщо Вас знімають дешевенькою апаратурою, така і якість фото буде, але зйомка навряд буде дорого вартувати. Якщо ж в фотографа є професійна дороговартісна апаратура, обєктиви недешеві, вспишка , то такий комплект апаратури може вартувати тисячі зелених…Отож картинка буде якісна! Але й зйомка такою апаратурою не може вартувати дешево, бо все зношується, фотоапарат має свій “пробіг” тобто певну кількість фото, яку він може зробити – це його РЕСУРС, пройшовши свій пробіг він просто ЛАМАЄТЬСЯ!!!
В мене вже двічі таке було. Спитаєте , що я робила? Я діставала запасний фотоапарат і знімала весілля далі. Два фотоапарата на весіллі у фотографа це не понти, це необхідність.
9. Зйомка в дві фотокамери. Спитаєте що це таке? Це доволі хороша але недешева річ! Я вже не один раз працювала в парі з іншим фотографом та + ще двоє відеооператорів. Це в двічі більше фоток, ракурсів, можливостей…
10. Терміни віддачі. Чи можуть впливати на ціну? Звісно ! Якщо пара вимагає, ми хочемо , щоб наші фото Ви віддали терміново за 14-30 днів, то все дуже просто: доплата + 30% до вартості зйомки і фото беруться в обробку відразу на другий день!
11. Конфіденційність.
Фотограф залишає за собою право використовувати Ваші фото у портфоліо, а також розміщувати їх у мережі Інтернет, оскільки це частина професійної діяльності.
Можлива зйомка на умовах конфіденційності, вартість зйомки автоматично зростає на 30%.
12. Весілля зазвичай всі фотографи обумовлюють, що зйомка максимум до 23.00! Отож будьте готові до того, що коли Ви не повідормили фотографа, що зняття фати планується о 2 чи 4 годині ночі, то на Вас чекає доплата стандартна за понаднормові години зйомки!
Моя порада: по можливості зустрічайтеся з Вашмм фотографом та чесно узгоджуйте різні моменти , проведіть спільну довесільну фотозйомку, щоб попозувати, познайомитися ближче з людиною, здружитися, це суттєво впливає на якість зйомки, адже у Ваш день Вас зніматиме вже не чужа невідома Вам особа, а Ваш знайомий, або вже навіть “друг”. На весіллі “співпрацюйте ” з фотографом, позуйте радісно, закохано , Ваші очі мають сяяти щастям та коханням…

, , , , переглядів: 1 954


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *