Рівненський психотерапевт розказав, як пережити результати виборів

Щасливе
01.04.2019  16:00

Нині вся стрічка новим у мережі фейсбук переповнена емоціями та враженнями від результатів першого туру виборів. Водночас часто це переростає у взаємні образи та звинувачення, як цього уникнути і як взагалі пережити результати виборів – порадами ділиться рівнянин, психолог, психотерапевт Віталій ГАВРИЛЮК.

ПОЛІТИЧНА ШОКОВА ТРАВМА, або чому фб зараз схожий на водойму з крокодилами???

Для початку, що таке шокова травма: до тих пір поки проблема не торкнеться нашого життя, ми можемо жити в ілюзії, що все добре і ми контролюємо перебіг подій. Але реальний стан справ, чи то от як в цьому випадку – результатів виборів, рушать наші фантазії, а цей стан називається станом шоку.

Шокова реакція виникає як реакція на подію, яку людина переживає як таку, що несе загрозу для її життя чи психіки. Тому тут включаються 3 основні механізми реакції: біжи, бий чи замри – хтось вже пакує чемодани, в когось інші “тупі недобитки”, які проголосували не так як треба, хтось не знає, що коїться, і переживає страх і тривогу.

Отож, як це розуміти і що з цим всім робити?

По-перше, дати собі час?

Людині потрібно від 2-3 до 48 годин, щоб пережити початкову стадію шоку. Ну чи результат, в даному випадку виборів, який його не влаштовує.

Я сам, якщо чесно, трохи в шоці від результатів, але скидую це на те, що до свого сорому (чи ні?) майже не слідкував за перебігом передвиборчих баталій.

Ще раз – від 2 до 48 годин. Тому всі ці образи, “гнєв і ненависть в фейсбуці” доведеться читати ще як мінімум 2 дні. Якщо додати алгоритми фб, то ще плюс 1-2 дні.

Якщо ви з тих в шоці, виражайте свій гнів, це корисно, але робіть це екологічо, а ще краще конструктивно. Завтра вам з цими людьми жити в одному місті і спілкуватися тут же в фб.

А коли емоції вляжуться, подумайте: якщо результат виборів вас не влаштовує, що ВИ зробили для того, щоб ситуація була іншою (зміна аватарки і срач в коментарях не рахується). Якщо ви все ж робили все, що від вас залежало, змиріться – таке буває, що інші думають інакше, ніж ви, а якщо не все, то подумайте що ви можете зробити для зміни ситуації у майбутньому.

А ще свіже повітря, спілкування, навіть про політику, будь ласка – рефлексуйте, це допомагає, спорт і саме головне, активність і діяльність. Не дивіться ТБ – я вчора спеціально подивився, вистачило мене рівно на годину. Це жах – на тебе ллється потік негативної інформації, а ти як посудина в яку заливають, а зробити нічого не можеш. Хіба злити це все в соцмережах. Так і роблять здається всі?

Ще можете до психотерапевта піти, потім подякуєте Зеленському, що через нього ви розібрали кучу внутрішніх проблем?

, , , , переглядів: 783


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *