Рівненський священик видав кишеньковий молитовник для українського війська 

Щасливе
01.02.2024  09:26

 

Священник Віталій Поровчук видав кишеньковий “Молитовник війська українського”. Каже, аби отримати його варто просто написати йому у соцмережах.

На війні немає конфесій, тут усі вірять в вищу силу, яка оберігає, тож до неї звертаються. Із такими переконаннями повертаються з передової рівненські капелани. Вони як ніхто розуміють, наскільки важливо та складно залишатися людиною, зберегти психологічну та психічну рівновагу, коли навколо кров, втрати та спустошення.

Аби підтримати українських захисників священник-пластун з Рівного Віталій Поровчук видав молитовник для військових. Капелан пластової станиції переконаний, що видання допоможе бійцям, а невеликі ікони оберігатимуть наших захисників.

“Надрукували цей наклад у дві тисячі екземплярів. Люди по всій Україні дізналися про цей молитовник, то тепер телефонують мені і військові, і їхні друзі, і матері, аби надіслав їм. Просять не лише за своїх дітей. От наприклад, мама із Кропивницького телефонує: просить надіслати і її синові, і його друзям — тепер формую відправлення. Аби його отримати потрібно не багато — сконтактувати зі мною в соцмережах, і про все домовимося,” – каже священник.

На видавництво пішло близько ста тисяч гривень. У зборі коштів допомагали рівненські пластуни та благодійний фонд “Скарбниця надії”. А от упорядковував зміст Віталій Поровчук разом із випускником Рівненської духовної семінарії Тарасом Рабчевським.

“Чому ми зробили друге видання, бо капелани та військові казали, що він насправді хороший, що потрібний. А ці події — трагічні, драматичні і водночас героїчні — мене особисто дуже зворушують. Тож я захотів зробити хоч крапельку для тих хлопців та дівчат, допомогти, бо це важливо,” – ділиться священник.

“Молитовник війська українського” складається з понад сотні молитов і проповідей. Чимало з них присвячені саме військовій тематиці — це молитви перед боєм, під час бою, молитви подяки після бою, молитви, щоб не потрапити в полон та молитви полонених, молитви за друзів та ворогів. Усе, що потрібно для духовної та душевної рівноваги, переконаний укладач.

“Тут є спеціальні богослужбові чини, які може виконати людина, яка не є в священному сані,” – зауважує укладач молитовника. – У той же час проілюстрували видання нашими традиційними Волинськими іконами. Є тут і Богородиця Дорогобузька, і Христос Спаситель із села Річиці, і не лише.”

Дизайн обкладинки розробила Наталія Серветник іще у 2014 році, а тепер хрест, зображений на ній, наносять на техніку українського війська, каже священик.

“Зараз — це фактично символ українського війська в бойових порядках. А Наталя намалювала його у 2014 році, фактично за дев’ять років до того, як ці хрести почали наносити на нашу техніку,” – акцентує Віталій Поровчук.

Священник каже, що через капеланів вдалося роздати понад пів тисячі молитовників, які разом із військовими поїхали у найгарячіші точки ведення бойових дій.

 

Це вже друге видання кишенькового молитовника для військовослужбовців. Перше вийшло друком у такому тепер далекому 2014 — у перший рік війни росії проти України. Тоді разом із молитовником військовим роздавали іконки. Одна з них, розповідає священник, врятувала воїну життя у Дебальцево.

 

“Іконка була у військовому квитку під бронежилетом. Уламок снаряду пробив бронежилет, пробив військовий квиток, а іконку — не пробив. Отака лише вм’ятина в іконочці залишилась. Все по вірі людей. Всі ми можемо і повинні молитися… Російські пропагандисти змогли лише показати розбитий наш бліндаж з цим молитовником…” – розповідає Віталій Поровчук

Продовжує: за ці десять років видали друком понад 30 тисяч українських ікон — давніх та сучасних — з короткими молитвами і духовними порадами святих отців та матерів, щоб підтримати духовно, душевно і психологічно наших захисників.

Саме над цим і працюють капелани, які разом із військовослужбовцями несуть службу у різних куточках нашої країни. Адже молитва та проста розмова часто стає тією рятівною соломинкою для людської душі у нелюдських умовах війни.

 

переглядів: 113


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *