У день свята Покрови Пресвятої Богородиці пропонуємо вам ознайомитися з історією найвідомішого храму Рівного – Свято-Покровського кафедрального собору. Саме там сьогодні відзначають храмове свято.
Будівництво Свято-Покровського храму розпочалося у 1990 році, коли Предстоятелем УАПЦ – Святійшим Патріархом Київським і всієї України Мстиславом було закладено наріжний камінь храму. У нижньому храмі богослужіння розпочалися уже в кінці 1990-х роках. І освятили його на честь всіх святих землі Волинської.
Дещо пізніше відбулося освячення верхнього храму, ця визначна подія сталася у 2001 році, коли Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив освячення храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
Довжина Свято-Покровського собору Рівного – 51 м, ширина – 42 м, висота – 55 м. Великий купол, який символізує Ісуса Христа, та 12 менших, які символізують апостолів, а також 8 малих куполів створюють чудову композицію, яка є окрасою Рівного та проглядається з усіх сторін міста. Кожен з храмів – нижній та верхній можуть вмістити по 3 тисячі парафіян. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку.
Стиль у якому збудовано собор – український. Це, зокрема, підкреслюють хрести віконних заповнень над дверми з західного, північного та південного боків у вигляді орнаментів, запозичених з волинських рушників, золоті куполи, біло-блакитного кольору стіни та золотий Тризуб з хрестом (Володимирський тризуб) на фронтоні.
На подвір’ї собору поховані відомі українські церковні та громадські діячі: митрополит Рівненський і Острозький Даниїл (+2005 р.) та староста собору, член Вищої Церковної Ради УПЦ КП Василь Червоній (+2009 р.).
Нині Покровський собор не тільки один із найвищих та найбільших храмів України, а й духовно-просвітницький осередок. Тут функціонує недільна школа для дітей та підлітків, бібліотека, функціонує хор та музей. Крім того, сюди привозять мощі святих для поклоніння. Так, у липні цього року рівняни змогли прикластися у Свято-Покровському соборі до мощей новопредставленого святого, преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського.