Якщо обмаль місця на городі, або хочеться свіжих овочів, зелені чи ягід відразу ж у квартирі, – допоможе вертикальний «город».
Особливо винахідливі господарі створюють вертикальні грядки. Завдяки конструкції, вони займають мало місця, і дозволяють раціонально використовувати земельну ділянку.
Є багато конструкцій для вертикального вирощування овочів, ягід та фруктів. Використовують ящики, розкладені у кілька ярусів, або підвішені мішки, наповнені ґрунтом, пластикові контейнери, автомобільні шини, пластикові пляшки і труби – все це, за умови розміщення у формі пірамідки чи полиці, можна використати для створення «багатоповерхового» городу.
“Рослини, посаджені таким способом, потребують крапельного поливу, – каже фермер Сергій Адамович. – Найпростіший спосіб – використати крапельницю. Таким чином вода потраплятиме по краплях у кожну лунку.
Найбільш поширеним матеріалом для створення вертикальних грядок є автомобільні шини. Розміщують їх не лише на присадибних ділянках, а й на балконах. Вирощують таким способом полуниці та суниці, огірки”.
Для створення грядок шини потрібно розмістити одна на одну або в хаотичному порядку (головне – щоб було місце для землі між шинами), або у вигляді піраміди. Вільний простір засипають землею та висаджують розсаду.
Ті, у кого взагалі немає вільного місця, біля стіни можуть створювати підвісні грядки. Наприклад, салат, цибулю та іншу зелень можна сіяти у обрізані підвішені пляшки. Для цього у пляшок відрізають верх та міцно закручують кришку, щоб вийшов міні-контейнер. Крім того, кілька пляшок із зеленню біля стіни можуть стати цікавою окрасою непривабливої стіни чи огорожі. Замість пляшок можна використати будь-яку легку тару, та навіть міцні пакети або тканинні кишеньки. Однак не варто забувати, що після рясного поливу вага ґрунту збільшуватиметься, тому варто потурбуватися про міцне кріплення.
За матеріалами: Погляд