Рівнянам: у банку пропонують «золоту» карту: в чому її відмінність від звичайної?

Щасливе
22.06.2017  11:29

Якщо ви активно користуєтеся банківськими послугами, то рано чи пізно ваш банк запропонує вам карту більш високого рівня, зокрема, Gold. Такі типи карт вже відносяться до преміальних, але за вартістю обслуговування залишаються доступним продуктом. Редакція AIN.UA розбирається, для чого банки видають картки «золотого» рівня і які переваги може отримати їх власник.

 

У чому суть преміальної картки?
Банки в усьому світі пропонують карти декількох рівнів. Крім звичайної карти, з якою найчастіше починаються стосунки з банками, бувають картки рівня Gold і Platinum. Чим вище рівень, тим більше послуг разом з картою надає банк, але при цьому вартість обслуговування карт преміального рівня для клієнта обходиться дорожче. Тобто по суті Gold-карта – це той же платіжний інструмент, що і звичайна, тільки з додатковими перевагами.

 

Чим Gold-карта може бути вигідна мені?
Тут складно узагальнювати, тому що у кожного банку свої умови. Але вони в цілому можуть зводитися до кількох речей:

Пільгові умови оплати і обслуговування кредиту

Банку вигідно, щоб клієнти активніше використовували його продукти. Так як Gold-карти часто пропонуються платоспроможним клієнтам, які, на думку банку, зможуть виплатити кредит, якщо візьмуть його, то для того, щоб стимулювати використання цієї послуги, банк запропонує більш вигідні тарифи. Наприклад, на кредитний ліміт по карті може бути встановлений так званий грейс-період, в який відсотки по кредиту не нараховуються.

Нарахування відсотків на залишок по рахунку або більш вигідні умови депозиту

Тут та ж логіка: банк зацікавлений в тому, щоб клієнти зберігали гроші на рахунку, а не під подушкою, і використовували карту не тільки для переведення в готівку коштів, але і для оплати. Відповідно, в тарифних планах Gold-карт будуть вигідніші умови для зберігання грошей на рахунку – наприклад, нарахування відсотків на залишок.

Вигідні умови для зняття готівки

Багато банків беруть комісію за переведення в готівку коштів – для них це один із способів заробітку. Держателі преміальних карток деяких банків можуть отримувати пільгові умови за знімання грошей.

Комфортне обслуговування в банку

Це можуть бути спеціальні відділення для держателів преміальних карток, окрема служба підтримки або пріоритет на лінії дзвінка в контакт-центр, персональний менеджер, до якого можна звернутися з питанням, причому навіть в неробочий час.

Програма лояльності

Такими програмами лояльності можуть бути кешбек або знижки в певних мережах або на певні групи товарів (наприклад, в мережевих готелях, спортзалах, заправках, на послуги мобільних операторів і т.д.), а так само інші бонуси. Чим вище рівень карти, тим більше винагорода або преміальні товари, на які поширюється знижка.

Послуги для тих, хто часто подорожує

Закордонні поїздки зазвичай поширене явище серед держателів преміальних карток. Тому банки пропонують їм послуги, корисні в цьому контексті. Туристичні страховки, безкоштовне відкриття валютних рахунків на додаток до гривневому, більш вигідні умови зняття готівки за кордоном в порівнянні зі звичайними картами. Ну і спільні програми з авіалініями, знижки в готелях, про які ми вже згадували вище.

Ко-брендові карти з торговими мережами або іншими компаніями

Деякі банки випускають ко-брендингові карти преміального рівня. Так, клієнти банку, користуючись його послугами, отримують знижки або кешбек на покупки у партнера.

 

 

Навіщо це банку?
Банки – це не благодійні організації, вони живуть за рахунок оплати їх послуг і комісій за операції, які здійснює клієнт. Чим активніше клієнт користується рахунком, чим більше витрачає, тим більше заробляє банк. У випадку з преміальними картками мова йде не тільки про оплату обслуговування рахунків. Наприклад, коли клієнт розплачується карткою за покупку, банк, що випустив карту, теж отримує за це певну комісію.  Відповідно, банку вигідні клієнти, які користуються картами рівня Gold і вище. Щоб отримати й утримати таких клієнтів, банки в свою чергу готові запропонувати їм більше послуг.

 

І як мені оформити Gold-карту?
Так як на рівні Gold-карт і вище банки прагнуть завоювати лояльність користувача, часто вони роблять все, щоб отримати нову карту іншого рівня було комфортно.

 

Скільки буде коштувати така карта?
Тарифи знову-таки залежать від банку. Останнім часом спостерігається тенденція до того, щоб обслуговування клієнтів з Gold-картами було безкоштовним. Але в будь-якому випадку точну інформацію про вартість обслуговування карти уточнюйте в банку.

 

золота картка

, , , переглядів: 1 081


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *