Рівнянка розкритикувала законопроект Шуфрича і Медведчука

Щасливе
28.11.2019  13:00

Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич і Александр Колтунович зареєстрували проект Закону України №2444 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо установлення розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та ставки на пасивні доходи (дивіденди по акціях)». Автори стверджують, що цей законопроект повинен підняти реальні доходи населення, але насправді він має підводні камені, в цьому переконана рівнянка – Uолова Ради Інституту податкових реформ, власниця успішного бізнесу Олена Хотенко.

Як стверджують автори законопроекту, “підняття розміру неоподатковуваного мінімуму з 17 грн до рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн з 1 січня 2020 року), призведе до збільшення реальних доходів населення”
Однак, в поданій редакції законопроект жодним чином не впливає на зменшення податків на доходи фізичних осіб.
Навпаки, оскільки санкції в Україні безпосередньо прив’язані до того самого неоподатковуваного мінімуму, суми штрафів за адміністративні правопорушення зростуть у понад 300 разів.
До того ж ініціатори законопроекту хочуть суттєво збільшити податкове навантаження на пасивні доходи громадян, а саме підняти ставку податку до 18%.
Законопроект, який позиціюють як соціальний, який мав би збільшити доходи громадян, фактично цього не робить.
Навпаки, його впровадження призведе до того, що українців можуть почати карати штрафами на десятки тисяч і навіть на мільйони гривень.
Наприклад : штраф за «пасок безпеки» – зараз 51 грн. ( 3х17 грн), а стане 14169грн. (3х4723). ….

 

, , , , переглядів: 729


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *